Nädalavahetus toob kuni 10 kraadi sooja ({{commentsTotal}})

Kevadine soe on Läänemere äärde tulekul. Jõuline vool kannab Atlandilt soojust ja niiskust Euroopa suunas. Norra merele jõuab ookeanilt ridamisi väikesi osatsüklone. Laienevad üle Skandinaavia. Sunnivad külma alla andma ja Siberi arktiliste merede poole eemalduma.

Eeloleval ööl pilvisus tiheneb, kuid ilm on olulise sajuta. Puhub lõuna- ja edelatuul 3-6, saartel ja põhjarannikul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on mandril 0 kuni -5, Ida-Eestis kuni -8, saartel kuni +2 kraadi.

Hommikuks läheb taevas laialdasemalt pilve, vaid Ida- ja Kagu-Eestis on veel selgemaid laike. Ilm on enamasti sajuta. Lõuna- ja edelatuul tugevneb 5 kuni 9, saartel ja looderannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on -5-st sisemaal +2 kraadini saartel.

Homme päeval on pilves selgimistega ilm. Õhtupoolikul sajab kohati vähest lörtsi ja vihma ning seda eelkõige saartel ja Loode-Eestis. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur tõuseb +2..+5, Kagu-Eestis võib tõusta kuni +7 kraadini.

Laupäeva öösel sajab lörtsi ja vihma. Päeva peale pilved eemalduvad ja sajuhooge on hõredalt. Temperatuur on öösel 0 ümber, lääne pool pisut üle, ida pool alla. Päeval on sooja pilvisema taeva alla 3 kuni 4, kus päikest ka näitab, seal tõuseb 7 kuni 8°C-ni.

Pühapäevast alates on kõrgrõhkkond jõulisem ja ilm sajuta. Öösel selgineva taeva all langeb temperatuur napilt miinuspoolele, päeval on sooja meretuulega rannikul 3 kuni 4, sisemaal 7 kuni 8 ja kui päikesepaistet pikemalt, siis 10 kraadi ümber.

Toimetaja: Greete PalmisteEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.