Maiilm jätkab suvekursil ({{commentsTotal}})

Algamas on erakordselt ilusa ilmaga nädalavahetus, sest Läänemeremaade kohal laiuv kõrgrõhkkond saab jõudu üha juurde ning selle kese paigutub Eesti kohale.

 

Taevas on valdavalt pilvitu ja tuul nõrk. Öösel püsib maapinnal küll veel öökülmaoht, kuid päev tuleb see-eest suviselt soe. Õhutemperatuuri maksimum tõuseb mitmel pool üle 20 kraadi, vaid rannikule toob jahedust merebriis.

Pühapäeval on kõrgrõhuala endisel paigal ja ilm kraadi või paari võrra veelgi soojem, kuid madalamates kohtades püsib maapinnal jätkuvalt öökülmaoht.

Eelolev öö on selge või vähese pilvisusega ning kuiv. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on +2 kuni +8, maapinnal langeb kohati aga kuni -3 kraadini.

Laupäeva hommikul on taevas selge. Puhub valdavalt nõrk läänekaare tuul ja sooja on 10 kuni 15 kraadi. Homne päev tuleb samuti kuiv ja päikesepaisteline. Tuul puhub valdavalt läänekaarest 3-9 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 18 kuni 23 soojakraadini. Vaid rannikul jääb termomeetri näit kohati 15 kraadist madalamale.

Soe ja ilus nädal kulmineerub pühapäeval suvise emadepäevaga. Taevas särab päike ning sooja on keskmiselt 20 kraadi, paiguti tõuseb termomeetri näit aga kuni 25 kraadini.

Ka uue nädala esimene pool suuremat ilmamuutust veel kaasa tuua ei tohiks, taevas on enamasti selge ja soojalaine kestab edasi. Päeviti on sooja keskmiselt 21 kraadi, päevamaksimumid tõusevad aga jätkuvalt kuni 25 kraadini. Öösiti langeb termomeetri näit aga 7 kraadi lähedale.

Järgmise nädala teises pooles sajab aga ilmselt juba äikesevihma, seega tasub algavast nädalavahetusest viimast võtta.

 

Toimetaja: Merilin PärliEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.