Paar päeva on veel kuiva suvesooja ({{commentsTotal}})

Lõppev nädalavahetus oli Eestis soe ning päikeseline. Homme on aga oodata veelgi soojemat päeva.

Esmaspäeval ulatub üle Baltimaade ja Soome kõrgrõhuala. Ilm on sajuta ja suviselt soe. Samal ajal jõuab Prantsusmaalt Taani ja liigub edasi Lõuna-Norrasse madalrõhulohk, mis toob vihma. Hoovihma võimalust Skandinaavias suurendab ka Norra merel pöörlev madalrõhkkond.

Ülehomme Baltimaade ja Soome kohal olev kõrgrõhuala küll laguneb, kuid hoiab ilma jätkuvalt sajuta. Skandinaavia kohal aga moodustub ühtne üle Skandinaavia lõunast põhja ulatuv frontaaltsoon, mille piires sajab Skandinaavimaades ja Lapimaal mitmel pool vihma. Õhutemperatuuri maksimumid tõusevad nii homme kui ka ülehomme Baltimaades, Lõuna-Rootsis ja Soomes tublisti üle 20 kraadi, vaid meretuulele avatud rannikul on jahedam.

Eeloleval ööl on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Paiguti on udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Termomeetrinäidud jäävad 6 ja 11 kraadi vahele.

Homme hommikul on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur on 12 kuni 15 kraadini. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s, Lääne-Eesti saartel kagutuul 3-9 m/s. Homne päev tuleb tänasest soojem ehk oodata on 18 kuni 23 kraadi.

Ka teisipäeval ilus kuiv ilm püsib ning õhusooja on keskmiselt 22 kraadi.

Kolmapäeval on aga väike võimalus, et kohati võib hoovihma sadada. Termomeetrinäidud tõusevad suviselt kuni 25 kraadini. Rannikualadel võib paiguti olla 16 kraadi sooja.

Neljapäeval on tulemas suurem ilmamuutus. Mitmel pool sajab hoovihma ja ka õhutemperatuur teeb läbi languse - keskmiselt on sooja 19 kraadi.

Nädala viimasel tööpäeval sajab jätkuvalt mitmel pool hoovihma ja ilm muutub veel veidi jahedamaks, sooja on siis oodata 15 kuni 20 kraadi.

Aga järgnevad paar päeva saab nautida veel kuiva ja ilusat ilma.

Toimetaja: Merilin PärliEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.