Leitsak on taandunud, saabub mõõdukas Eesti suvi ({{commentsTotal}})

Vahemeremaadest tulnud kuumus andis alla. Temperatuur kõigub nii siin- kui ka sealpool Skandinaaviat 20 ümber. Homne näitab laiguti selgemat taevast ja päikest. Kuumus on mõneks ajaks möödas ja lähiaeg hoiab temperatuuri mõõduka suvesooja piires. 

Kõrgrõhuhari kosub veelgi ja tuleb homseks Eesti kohale. Öö hakul sadu eemaldub ja pilved hõrenevad. Selgema taeva all langeb öine miinimum 10 lähedale.

Päeva peale tekib pilverünki. Enamasti on need valged nn hea ilma pilved. Mõni üksik võib paksem ja hallim olla ja lühiajalise rabina ka tuua.

Valdavalt on aga meie ilm sajuta. Päikese kaasabil tõuseb õhutemperatuur kolm kuni neli kraadi üle 20. Seevastu Soome idaosa jääb venima sajune madalrõhuvöönd ja ka Skandinaavia keskaladel areneb jõudsalt rünksajupilvi.

Kolmapäevaks lisab madalrõhkkond sajupilvi nii Skandinaaviasse kui Soome. Vihma võimalus suureneb ka meil. Kuid kõrgema rõhuga foonile jääb väike ülekaal ja sajuhooge on hõredalt.

Eeloleval ööl on Lääne-Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Kohati võib tekkida udu. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 10 kuni 15 kraadi. Ida-Eestis on pilvisem. Öö hakul sajab hoovihma, võib olla äikest. Pärast keskööd sadu eemaldub, selle järel tekib kohati udu. Tuul pöördub läände ja loodesse, kiiruseks 3 kuni 8 m/s. Õhutemperatuur on 13 kuni 16 kraadi.

Hommik on õhukese pilvekihiga, aga sajuta. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhusooja on 15 kuni 17 kraadi.

Homme päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega suurema sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhusooja on 18 kuni 24 kraadi.

Homme õhtul vaheldub päikesepaiste pilverünkadega, aga ilm on sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhusooja on rannikul 17 kuni 20, sisemaal kuni 23 kraadi.

Kolmapäeval on pilverünkade arenguks tingimused soodsamad ja vihmahooge pisut enam. Aga kõikjale sadu kindlasti ei jõua. Sooja öösel veidit üle 10, päeval 22 ringis.

Neljapäeva päevaks toob madalrõhulohk hoovihma. Sooja kuni 25 kraadi.

Reedeks jõuab madalrõhuvöönd ühes vihma ja äikesega. Sooja paar kraadi üle 20, ida pool kerkib 25 kraadi ümbrusse.

Laupäeva muudab kõrgrõhuhari ilusaks. Soojatase kerkib 25 kraadini ja pisut ülegi. Sajuta saame läbi õhtuni, siis jõuab Lääne-Eestisse vihm. Sellest sajust saab pühapäeval osa ilmselt kogu Mandri-Eesti.

Toimetaja: Greete PalmisteEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.