Ilm keerab kesknädalast tormiseks ({{commentsTotal}})

Nädala viimane päev möödus Eestis ilusa sügisilmaga. Ka homme pole vihma oodata, soojakraade lisandub natuke juurdegi ning päikesepaistet tuleb ka piisavalt.

Läänemere regioonis teeb ilma kõrgrõhuala, mis esmaspäeval tugevneb Baltimaade kohal veelgi. Valitseb vaikne ja sajuta sügisilm. Kuiv püsib valdavalt ka Soomes ja Skandinaavias. Teisipäeval valitseb Läänemeremaades ikka veel kõrgrõhuala mõju ja ilmamuutust pole, vaid Skandinaavias läheb pikkamööda tuulisemaks Norra rannikule läheneva tsükloni mõjul.

Eeloleval ööl on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm, kohati on udu. Puhub edela- ja lõunatuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 11 kraadi, maapinnal võib langeda kohati 0 kraadini.

Homme hommikul on vahelduva pilvisusega sajuta ilm, kohati võib olla udu. Termomeetri näidud jäävad 3 ja 13 kraadi vahele. Päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Sooja tuleb aga pühapäevast rohkemgi ehk 15 kuni 17 kraadi.

Ka teisipäeval saab nautida kuiva sügisilma ning sooja tuleb 15 kraadi ringis.

Olukord ilmarindel muutub kolmapäeval, mil pilvisus tiheneb ning sadu levib saartelt alates üle mandri itta. Tuul tugevneb rannikualadel puhaguti kuni 20 m/s.

Neljapäev ja reede mööduvad vihmasajus ja tuul tugevneb veelgi. Reedel ulatuvad saartel ja rannikul puhagud kuni 25 m/s. Õhutemperatuur on nädala teisel poolel kerges languses, oodata on keskmiselt 12 kuni 14 kraadi. Öökülmaohtu nendel öödel ei ole.Eurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.