Tormituul annab reede õhtuks järele ({{commentsTotal}})

Neljapäeva õhtul jõudu koguv tormituul saavutab kulminatsiooni reede varahommikul ja kestab kuni pärastlõunani, õhk on aga üsna soe.

Eeloleval ööl sajab Eestis vihma, pärast keskööd tihedam sadu taandub. Puhub edela- ja läänetuul 9-14, puhanguti 18, rannikul 20-25 m/s. Sooja on 10-15 kraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommik on mitmel pool vihmahoogudega ning tormise edela- ja läänetuulega. Sooja on 11-15 kraadi.

Päeval sajab hoovihma kohati. Puhub edela- ja läänetuul 9-14, puhanguti 18, rannikul 25 m/s, õhtul annab tuul järele. Sooja tuleb 14-16 kraadi.

Laupäeval on Eesti põhja taanduva aktiivse madalrõhkkonna ja lõunast läheneva kõrgrõhuala vahel. Vihma sajab hooti, suurema tõenäosusega Põhja- Kesk- ja Ida-Eestis. Edela- ja läänetuul nõrgeneb järk-järgult õhtuks. Öösel on sooja 8-13, päeval 13-15 kraadi.

Pühapäeval eemaldub kõrgrõhuhari Venemaale ning Põhjamerelt saabub Läänemerele väheaktiivne madalrõhkkond. Tuult on vähe, kuid eriti päevasel ajal on mitmele poole vihmahooge oodata. Öösel on sooja 6-12, päeval 12-15 kraadi.

Uue nädala alguses areneb terve Skandinaavia kohal kõrgrõhuala. Pöörise idaservas läheb Eesti ilm kuivemaks, kuid põhja pöörduv ja tugevnev tuul kannab meile jahedust. Öine miinimum langeb alla 5 kraadi, tugevama tuule tõttu maapinnal miinuskraade olla ei tohiks. Rannikul on sooja endiselt 10 kraadi ringis.

Esmaspäeval tõuseb päevane maksimum veel kõikjal 10 kraadist kõrgemale, teisipäeval enam mitte ning praegused prognoosid näitavad, et jahe ja kuiv õhumass jääb veel paariks päevaks Eesti kohale püsima.

Toimetaja: Karin KoppelEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.