Selgusid PÖFFi võitjad ({{commentsTotal}})

Täna selgusid 17. Pimedate Ööde Filmifestivali auhinnasaajad, mille hulgas kuulutati parimaks Eesti filmiks "Mandariinid"
PÖFFi rahvusvahelise võistlusprogrammi EurAsia grand prix pälvis Itaalia-Prantsusmaa koostööfilm "Kohutav ilu". Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogrammi võitjaks kuulutas žürii Islandi filmi "Hobustest ja inimestest". Parimaks Eesti filmiks tunnistati "Mandariinid". Publiku lemmiku tiitli pälvis "The Broken Circle Breakdown", teatas korraldaja.

Žüriiliikmete sõnul tõi režissöör Paolo Sorrentino filmile "Kohutav ilu" võidu Rooma elegantse dekadentsi kirgliku vaimu väga kõrgel kunstilisel tasemel väljendamine. Parima Euraasia filmi auhind anti PÖFFil välja kümnendat korda, võiduga kaasnenud 10 tuhande eurose stipendiumi pani välja Tallinna linn.

Lisaks grand prix’le pälvis "Kohutav ilu" ka parima operaatori auhinna. Luca Bigazzi operaatoritööd iseloomustas žürii nii: "See toob meie silme ette kaadrid, mida ei iseloomusta üksnes kõrgeimad tehnilised standardid, vaid ennekõike nauditav muusikaline dünaamika".

Parima režissööri auhinna sai Jaapani lavastaja Koji Fukada tundlikult kujundatud filmi eest "Hüvasti, suvi", pälvides AvaKosmose stipendiumi 5 tuhande euro väärtuses.

Parima meesnäitleja auhind läks Valgevene-Venemaa-Soome-Saksamaa ühisfilmis "Roll" peaosa mänginud Maksim Sukhanovile. Naisnäitlejatest kuulutati parimaks Prantsusmaa näitlejanna Juliette Binoche rolli eest filmis "Camille Claudel 1915". Nii mees- kui naisnäitleja valiku puhul otsustas žürii auhinnata väljapaistvat kunstnikku, kes lisaks erinevate karakterite kehastamisele suudab enda jaoks ehitada üles ka täiesti uue elu.

Žürii eripreemia pälvisid tänavu kaks väga erinevat filmi, mis rõhutavad filmikeele piiratud võimalusi. Taiwani filmi "Kodutud koerad" premeeriti originaalse filmikeele abil loodud keeruka ja ainulaadse atmosfääri eest. Eriauhinna sai ka Ukraina-Prantsusmaa-Gruusia-Armeenia koostööfilm "Paradjanov", mis ei kujuta endast üksnes geniaalse kunstniku portreed, vaid jutustab ka loo kunsti väest, mis ületab kõik inimlikud tõkked.

Tridens Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogrammi parima filmi tiitli ja Tridensi poolt välja pandud 5 tuhande eurose stipendiumi vääriliseks tunnistas žürii Islandi filmi "Hobustest ja inimestest", mille režissöör on Benedikt Erlingsson.

Eriauhinna kõige originaalsemale filmiideele pälvis Venemaa režissööride Natasha Merkulova ja Alexey Chupovi "Intiimsed kehaosad".

Parima operaatori tiitli sai Bergsteinn Björgúlfsson filmi "Hobustest ja inimestest" operaatoritöö eest.

Heave(i)n Eesti filmi auhind läks Eesti-Gruusia koostööfilmile "Mandariinid", mille keskmes on žürii sõnul emotsionaalne teekond, kus põrkavad kokku kohusetunne ja inimlikkus.

Rahvusvahelise filmikriitikute ühingu (FIPRESCI) auhind läks Islandi filmile "Hobustest ja inimestest". Aasia filmikunsti edendamise võrgustiku (NETPAC) žürii valis festivali parimaks filmiks naistest, sõjast ja ühiskonnast moraalselt paradoksaalses ja konfliktses maailmas rääkiva linateose "Kannatuse kivi".

Põhja-Ameerika filmide konkursi parimaks tunnistati Mehhiko film "Kuldne puur". Rahvusvahelise Filmiklubide Föderatsiooni (FICC) žürii auhinna Don Quijote pälvis Zaza Urushadze "Mandariinid", ära märgiti ka Serbia-Saksamaa-Prantsusmaa-Sloveenia-Horvaatia ühisfilm "Ringid".

Tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers andis auhindu välja neljas kategoorias. Eesti võistlusprogrammi võitjaks osutus Jan-Erik Nõgisto ja Katrin Maimiku film "Foto", tudengi lühifilmide võistlusprogrammi võitjaks aga Gabriel Gauchet’ film "Mass of Men".

Rahvusvahelise võistlusprogrammi võitis Chema García Ibarra film "Misterio". Läänemere võistlusprogrammi võitjaks kuulutati Even Hafnori film "Raha tagasi, palun", mis pälvis publikuhääletusel ka festivali Grand Prix’.

17. PÖFFi publiku lemmikuks osutus tänavuste Euroopa Filmiauhindade suurfavoriit "The Broken Circle Breakdown". Tallinna linn premeeris rahva lemmikut 2 tuhande eurose stipendiumiga.

Festivali elutöö auhind anti Ungari režissöör István Szabóle.

Festivali auhinnad kuulutati välja täna õhtul PÖFFi ametlikul lõputseremoonial Nokia kontserdimajas. PÖFF kestab Tallinnas ja Tartus 1. detsembrini.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics