Tulevased arstid pooldavad alkoholi miinimumhinna kehtestamist ({{commentsTotal}})

Postimees / Scanpix
Postimees / Scanpix
Eesti arstiteadusüliõpilaste seltsi kinnitusel on tulevaste arstide jaoks kõige tähtsam eesti rahva hea tervis, üks peamistest seda kahjustavatest teguritest on aga alkohol ning seetõttu toetavad arstitudengid vägijookide miinimumhinna kehtestamist.
Arstiteadusüliõpilaste seltsi president Marta Velgan ütles, et kuigi viimaste aastatega on alkoholiaktsiisi tõstetud, pole alkoholi hind tarbija jaoks sisuliselt muutunud ning seda näitab ka aastas ühe inimese keskmiselt ärajoodava alkoholikoguse jätkuv suurenemine.

"Seetõttu toetame sotsiaalministri poolt pakutud ideed kehtestada Eestis alkoholi miinimumhind," lausus Velgan.

Alkoholi miinimumhinna mõte on lihtne: olenemata sellest, kas tegu on kange või lahja, kääritatud või piirituse baasil tehtud alkohoolse joogiga, on ühel alkoholiühikul (10 mg absoluutalkoholi) fikseeritud müügihind. Peamiselt mõjutab selline meede poeriiulitel olevaid odavaid tooteid ning supermarketites tehtavaid arvukaid sooduspakkumisi.

Šotimaal läbiviidud uuringutes on leitud, et 50 protsenti kogu tarbitavast alkoholikogusest joovad ära liigtarvitajad, samal ajal eelistavad liigtarvitajad poodides olevaid kõige odavamaid tooteid. Hinnatundlikud on ka noored, kes Eestis alustavad alkoholi tarbimist üha varasemas eas. Teadusuuringud on näidanud ka seda, et mida nooremas eas alkoholi proovitakse, seda suurem on risk tulevikus alkoholist sõltuvusse jääda.

"Alkoholi miinimumhinna kehtestamine oleks üks võimalikest viisidest alkoholi liigtarvitamise vähendamiseks, kuid kindlasti ei tohiks seda rakendada ainsa meetmena. Selleks, et Eestit saadaks edu, tuleks lisaks miinimumhinnale kindlasti ka alkoholaktsiisi tõsta ning mõelda kättesaadavuse ja reklaami piiramisele. Välja tuleks arendada ka korralik alkoholisõltuvuse ravimise süsteem," sõnas Velgan.

Ta lisas, et tähtsad on ka mitmesugused ennetuskampaaniad, kuid nende efektiivsust alkoholi tarbimise mõjutamisele ei ole tõestatud. Samuti on nende kampaaniate läbiviimine riigile mitu korda kallim kui eelpool mainitud efektiivsete meetmete rakendamine.

Toimetaja: Karin KoppelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics