Kredex pakub tänasest ekspordilaenu ({{commentsTotal}})

Autor: ERR
Ekspordilaen võimaldab ettevõtetel anda välismaistele tellijatele pikemaid maksetähtaegu.
Kredexi ekspordilaen on mõeldud suuremahuliste tehingute finantseerimiseks riikides, kus meie pangad projekti läbiviimiseks laenu andma ei soostu. Ennekõike on see abi kasulik Venemaale, Valgevenesse või mujale väljaspoole Euroopa Liitu eksportivatele ettevõtetele, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

SA Kredexi juhataja Andrus Treier selgitas, et enamikus riikides on taoline rahastamismudel ekspordi toetamiseks juba olemas.

"Kui me vaatame hanke tingimusi, siis tihti soovitakse näha kahe- kuni viieaastast makstetähtaega, mida meie ettevõtetel oli seni väga raske pakkuda. Nüüd ei ole meie ettevõtted ses osas enam halvemas seisus," lausus Treier.

Lihtsustatult töötab rahastamismudel järgmiselt. Oletame, et eksporditav toode maksab miljon eurot. Välismaine ostja tasub toote eest ettemaksuna 300 000 eurot, kauba kättesaamisel järgmised 300 000 eurot. Ülejäänud 400 000 eurot soovib ostja tasuda maksegraafiku alusel mitme aasta vältel. Eesti eksportija saab jäägi ulatuses Kredexi ekspordilaenu ning välismaine ostja tasub jäägi maksed Kredexile. Sisuliselt aitab Kredex sellega riske maandada.

AS-i Filter müügijuht Bert Lõuke tõdes, et paljudele nende välisklientidele on finantseerimine probleem. Seetõttu aitab ekspordilaen tema sõnul kaasa täiendavate turgude leidmisele.

Ettevõte tegeleb elektri ning soojuse koostootmisjaamade ja katlamajade müügiga, kusjuures nende olulised eksportturud on Venemaa ja Valgevene.

"Meil on Valgevenes sellised projektid töös, milliste juures me võime saada ekspordilaenu kasutada," lisas Lõuke.

Ta märkis, et Eesti pangad ei kipu Valgevene ekspordiprojekte rahastama, ent nimetatud riigis kohapeal laenu võtmine tähendaks Eesti ettevõtjale kosmilisi laenuintresse.

Kredexi juhataja Andrus Treier lausus, et see ei ole laiatarbeteenus, vaid tuleb kõne alla suuremahuliste toodete ekspordis. Treier pakkus, et laenutahtjaid võiks olla viis kuni kümme projekti aastas, rahaliselt võib see küündida 10-20 miljoni euroni.

Kredexi ekspordilaenu intress jääb viie protsendi kanti.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.