Kredex pakub tänasest ekspordilaenu ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Ekspordilaen võimaldab ettevõtetel anda välismaistele tellijatele pikemaid maksetähtaegu.
Kredexi ekspordilaen on mõeldud suuremahuliste tehingute finantseerimiseks riikides, kus meie pangad projekti läbiviimiseks laenu andma ei soostu. Ennekõike on see abi kasulik Venemaale, Valgevenesse või mujale väljaspoole Euroopa Liitu eksportivatele ettevõtetele, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

SA Kredexi juhataja Andrus Treier selgitas, et enamikus riikides on taoline rahastamismudel ekspordi toetamiseks juba olemas.

"Kui me vaatame hanke tingimusi, siis tihti soovitakse näha kahe- kuni viieaastast makstetähtaega, mida meie ettevõtetel oli seni väga raske pakkuda. Nüüd ei ole meie ettevõtted ses osas enam halvemas seisus," lausus Treier.

Lihtsustatult töötab rahastamismudel järgmiselt. Oletame, et eksporditav toode maksab miljon eurot. Välismaine ostja tasub toote eest ettemaksuna 300 000 eurot, kauba kättesaamisel järgmised 300 000 eurot. Ülejäänud 400 000 eurot soovib ostja tasuda maksegraafiku alusel mitme aasta vältel. Eesti eksportija saab jäägi ulatuses Kredexi ekspordilaenu ning välismaine ostja tasub jäägi maksed Kredexile. Sisuliselt aitab Kredex sellega riske maandada.

AS-i Filter müügijuht Bert Lõuke tõdes, et paljudele nende välisklientidele on finantseerimine probleem. Seetõttu aitab ekspordilaen tema sõnul kaasa täiendavate turgude leidmisele.

Ettevõte tegeleb elektri ning soojuse koostootmisjaamade ja katlamajade müügiga, kusjuures nende olulised eksportturud on Venemaa ja Valgevene.

"Meil on Valgevenes sellised projektid töös, milliste juures me võime saada ekspordilaenu kasutada," lisas Lõuke.

Ta märkis, et Eesti pangad ei kipu Valgevene ekspordiprojekte rahastama, ent nimetatud riigis kohapeal laenu võtmine tähendaks Eesti ettevõtjale kosmilisi laenuintresse.

Kredexi juhataja Andrus Treier lausus, et see ei ole laiatarbeteenus, vaid tuleb kõne alla suuremahuliste toodete ekspordis. Treier pakkus, et laenutahtjaid võiks olla viis kuni kümme projekti aastas, rahaliselt võib see küündida 10-20 miljoni euroni.

Kredexi ekspordilaenu intress jääb viie protsendi kanti.

Toimetaja: Anna-Liisa VillmannPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics