Mulgimaa sai endale lipu ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Täna Tarvastu kirikus pühitsetud lipp on Mulgimaa üks tähtsamaid sümboleid, mis väärtustab ühtsust ja koostööd. President Toomas Hendrik Ilvese hinnangul võiks Mulgimaa vallad tulevikus koonduda ühte omavalitsusse.
Täna on Mulgimaa jaoks üks olulisemaid päevi, sest Mulgimaa lipp on nüüd õnnistatud. Varem seda kui üht olulisemat sümbolit mulkidel polnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ideekonkurss oli karm - kokku laekus üle kuuekümne töö kolmekümnelt autorilt. Esmalt valisid oma lemmikud Mulgimaa omavalitsused, seejärel pandi need rahvahääletusele.

Viljandi mehe Tõnno Habichti kujundatud Mulgimaa lipu põhivärv on linaõie sinine, veel on lipul Mulgi kuuele viitavat musta, valguse värvi valget ja punane, mis kujutab Eestis ainulaadset viie sõlmega kaaruspaela. Viis sõlme tähendavad viit Mulgimaa kihelkonda.

"Mulgi lipp on ju tähtis asi. Siiani on mulgid olnud ilma liputa. Aga see ühendab mulke, võtab mulgid kokku ja kõigi Mulgi vallavalitsuste juures saavad need lipud masti tõmmatud, ka kodudes," rääkis Mulgimaa giid ja Tarvastu Teataja toimetaja Kristi Ilves.

Kirikust suunduti rongkäigus Tarvastu paisjärve äärde, kus nüüd on puuskulptuuride kogu "Õnnelik Mulgi pere". Selle valmistamiseks kulus kaks kuud ja võimsad lehisepalgid on pärit Kärstnast. Mulgi kujusid on märgata mujalgi, kuid peret seni polnud.

"Sai palju visandeid tehtud ja korrigeeritud ja lõpuks kujunes välja selline perekond, kus on kolm istuvat last - tüdruk lehvitab, poiss mängib vilepilli ja kolmas poiss istub, käed ümber põlvede. Mees ja naine on tagaplaanil," selgitas skulptor Martti Kalamees.

President Toomas Hendrik Ilves soovib, et mulgid koonduksid üheks omavalitsuseks. "Ma arvan, et meil mulkidena oma riiki pole vaja ehk Mulgi riiki pole vaja. Tõsi küll, setodel on oma kuningriik. Aga mul oleks väga hea meel, kui paneksime oma seljad kokku, et meil oleks ühine jõud ja üks Mulgi omavalitsus. Sellega suudame tulevikus väga palju saavutada," rääkis president.

Tõrva Tilde sõnul ei tohiks unustada oma kultuuri. "Ja et majandus oleks, et ärimehed poleks sellised, kel küüned oma poole, vaid laseks Eesti majandusel ilusasti areneda, et põllumajandus jälle saaks areneda nagu varem, et Eestimaa oleks jälle õitsel nagu varem," lisas ta.

Taas kõlas täna üleskutsele mulkidele üle ilma - tulge tagasi koju Mulgimaad arendama.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema