Tehnikaülikool rajab Pärnumaale kivististe õppekeskuse ({{commentsTotal}})

ERR
ERR
Tallinna Tehnikaülikool rajab Pärnumaale Särghauale õppekeskuse, kus keskendutakse just eluta looduse õpetamisele.
Särghaual, kus juba 1974. aastast on toonase Teaduste Akadeemia, praeguse Tehnikaülikooli geoloogia instituudi välibaas, asuvad unikaalsed kivimikollektsioonid ja maapõuest puuritud puursüdamikud, vahendasid ERRi teleuudised.

Särghaua või Särgava on ajalooline talukoht, mis on seotud nii Johann Voldemar Jannseni, Friedebert Tuglase kui Ernst Peterson Särgavaga.

"Siia kerkib meie noortele ja nende teadmiste vajajatele üks võimas kompleks ennekõike geoloogia ala teadmiste edasiandmiseks," selgitas Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik.

Keskuses saab tutvuda Eestimaa eluta looduse ehk kivimite, maavarade, mineraalide ja kivististega. Kivimi õpitoas saavad lapsed ise kivimiproovi valmistada ja seda uurida. Tulla saavad õpetajad ja niisama huvilised.

"Teadustöö siin hakkab edasi kestma. Me oleme siin parandanud tingimusi, et saavad tulla külalised üle terve maailma. Tung on välismaa geoloogiateadlaste poolt väga suur, sest see maapõuevaramu, mis me siia kokku oleme korjanud, on unikaalne," ütles Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi direktor Atko Heinsalu.

Just sai Särghaual valmis 400-ruutmeetrine puursüdamikuhoidla.

"See on üks teatud tüüpi kivimiproov, kivimisambad, mis on geoloogidele äärmiselt oluliseks uurimismaterjaliks nii teadustöös, kui ka väga paljude praktiliste ülesannete lahendamisel," demonstreeris Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi vanemteadur Olle Hints.

Puursüdamikke on üle 20 000 meetri rohkem kui 300 puuraugust. Õppekeskus läheb maksma 2,5 miljonit eurot, millest 90 protsenti tuleb KIK-i kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Toimetaja: Maarja RoonJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema