Pilvelõhkujates elavad moslemid peavad kauem paastuma ({{commentsTotal}})

Dubai kõrgem usujuht, suurmufti Mohammed Al-Kubaisi andis korralduse, mille kohaselt kõrghoonete ülemistel korrustel elavad moslemid peavad ramadaani ajal madalamatel korrustel elavatest inimestest kauem paastuma.
Islamiusuliste paast püha kuu ramadaani ajal algab koidikul ning lõpeb pimeduse saabudes. Kuna pilvelõhkujate kõrgematel korrustel on päikest kauem näha, peavad need, kes elavad 18. korrusest kõrgemal, ootama täiendavalt kaks minutit, ja need, kes elavad kõrgemal kui 150. korrusel, kolm minutit, vahendas BBC.

Sellised reeglid laienevad ka ramadaani ajal lennukiga reisivatele moslemitele ning ka neile, kes elavad kõrgel mägedes.

Toimetaja: Heikki AasaruFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.