Kahe festivali ühendamisel sündis Tallinna kirjandusfestival ({{commentsTotal}})

Traditsiooniliste Sotsia ja Põhjamaade luulefestivali ühendamisel sündis Tallinna kirjandusfestival.
Esmakordselt toimuva festivali põhisündmused hakkavad toimuma Harju tänava äärses telgis. Valgete kileseintega ruumist saab kirjandustelk, kus alates homsest astub üles ligi seitsekümmend tunnustatud prosaisti ja luuletajat nii Eestist kui ka välismaalt, vahendasid "Kultuuriuudised".

Festivali korraldaja Jan Kaus loodab, et uus üritus tekitab suuremat huvi kirjanduse vastu ning saab Tallinna kultuurikevade loomulikuks osaks.

"Põhiline on tekitada Tallinnas mastaapne kirjandusfestival, sest kõik sündmused siin festivalil on tasuta, igal inimesel on ükskõik mis üritusele prii juurdepääs," ütles Kaus.

Festivali üks eesmärke on saada Tallinna erinevatest žanridest maailmanimega autoreid. Nii vestleb Krista Kaer homme tuntud briti krimikirjaniku Ann Grangeriga.

Grangeri esimesest kriminaalromaanist on möödas 20 aastat ning kirjanik nentis, et nii pikk ja viljakas krimikirjaniku karjäär on talle endalegi üllatuseks.

"Iga kirjanik vajab kõige rohkem silmi ja kõrvu, sest lugusid on igal pool. Inimesed küsivad minult, et kuidas süžee välja mõtlen, mispeale küsin, et kuidas saan ma seda mitte mõelda. Igale poole kuhu vaatad, kui vähegi kuulad ja näed, siis midagi alati toimub," rääkis ta.

Granger on üks festivali prominentsetest külalistest, kelle hulka kuulub ka eile oma raamatut esitlenud Sofi Oksanen ning maailmamainega Itaalia kirjanik Alessandro Baricco.

Festivali üritused algavad homme kell 12 Leelo Tungla lastehommikuga.

Toimetaja: Inga-Gretel LinkgreimEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.