Kiili vallas avastati maa-alune jõgi ({{commentsTotal}})

Kahtlus, et Harjumaa Kiili valla Paekna allikajärve suubub salajõgi, tekkis tänu kaevandajate plaanile avada sealkandis mitu uut lubjakivikarjääri. 
 

"Kui on allikajärv ja viis allikat, siis lihtsalt peab ka jõgi olema," ütles Tuhala looduskeskuse juht Ants Talioja. Biogeoloog Rein Hanstein selgitaski pendli abil, et maa-alune jõgi on tõepoolest olemas. 

Juba esimesel uurimiskäigul avastas Hanstein, et salajõgi voolab mitme maja alt läbi. "Kas tõstsite voodi teise kohta?" kontrollis ta pendlimõõtmisi jätkama asudes Paekna naabrusesse jääva Kurevere küla Mäe talu vanaperenaist Erna Mäed. 
 
 
Pendlimõõtmised näitasid, et perenaise voodi, mis jääb vanast rehealusest ümber ehitatud tuppa, seisis otse jõe ning selle elektromagnetiliste väljade nn surmapunkti kohal, mis mõjub inimese tervisele halvasti. Nüüd on voodi tõstetud toa teise seina, kuid Hanstein soovitab selle hoopis teise tuppa viia. "Tervis läheb kindlasti paremaks," lubas ta. Hansteini sõnul võib isegi juhtuda, et perenaine hakkab ilma praeguse tugikäruta liikuma. 
 
 
"No see oleks ime küll," arvas Erna Mäe, kes põliselanikuna mäletab hästi aega, mil Paekna kuivas maapealses jõesängis veel jõgi voolas ja suurvete ajal taludes paadiga liikuda tuli. "Kui härjad Kuristiku talu juures auku vajusid, tulid Proosa allikast välja," teadis Erna Mäe vana rahvajuttu, mis viitab samuti maa-alustele veeühendustele. 

Maaleht
 
 INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics