Politsei praak päästis tuntud kinnisvaraärimehe süüdistusest ({{commentsTotal}})

Riigiprokuratuur lõpetas aastatepikkuse kriminaalasja ligi kahe miljoni krooni väljapetmises süüdistatud tuntud kinnisvaraärimehe suhtes aegumise tõttu, kuna ETV saate Pealtnägija andmetel ei suudetud tõestada, et ta hoidis tahtlikult uurimisest kõrvale.
Tunnistajad väidavad, et kinnisvarafirma Uus Maa praegune direktori asetäitja Aivo Hallist pettis 1993. aastal valenime all esinedes 22-lt kannatanult ligi kaks miljonit krooni, vahendab Pealtnägija, mis käsitleb toimunut põhjalikult kolmapäeval kell 20.05 algavas saates.

Ehkki kogutud tõendid näitasid, et Hallisti puhul oli kuriteo koosseis olemas, lõpetas riigiprokuratuur mullu detsembris 12 aastat väldanud kriminaalmenetluse aegumise tõttu,

Aivo Hallist kinnitas Pealtnägijale, et viibis uurimise all alusetult ning kannatanute süüdistused on alusetud ja faktidel mitte põhinevad.

Seitse aastat tagaotsitav olnud Hallist pääses süüdistusest, sest tuli pärast 2001. aastal Narva piiripunktis tabamist lagedale tavatu kaitsetaktikaga, väites mitte ainult, et on süütu, vaid ei teadnud üldse, et oli tagaotsitav. Kui politsei tema jänesehaake uuris, tegi Hallist samal ajal karjääri kinnisvaraäris, tõustes lihtsast maaklerist mitme sadadesse miljonitesse küündiva äriprojekti juhtkonda.

Ehkki mitu kannatanut tundis Hallistis ära kelmi, kes kasutas aastate eest varastatud passi ja Aivo Linnu valenime, läks uurimine luhta, sest selgus hämmastav tõsiasi, et politsei ei teinud seitsme aasta jooksul ühtegi tegelikku katset kahtlusalust leida. Nii võis 1995. aasta algul riigist lahkunud Hallist väita, et ei pagenud välismaale ja omakorda sellest johtuvalt tema väidetav kuritegu aegus.

Pealtnägija palvel materjaliga tutvunud õigusasjatundjate meelest on kannatanutel hea võimalus riiki hageda, sest ülestunnistus "praagi" kohta politsei jälitustöös seisab mustvalgel juhtiva riigiprokuröri Margus Kurmi allkirjastatud kriminaalasja lõpetamise määruses.

Toimetaja: Ott Ummelaseesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics