Politsei praak päästis tuntud kinnisvaraärimehe süüdistusest ({{commentsTotal}})

Riigiprokuratuur lõpetas aastatepikkuse kriminaalasja ligi kahe miljoni krooni väljapetmises süüdistatud tuntud kinnisvaraärimehe suhtes aegumise tõttu, kuna ETV saate Pealtnägija andmetel ei suudetud tõestada, et ta hoidis tahtlikult uurimisest kõrvale.
Tunnistajad väidavad, et kinnisvarafirma Uus Maa praegune direktori asetäitja Aivo Hallist pettis 1993. aastal valenime all esinedes 22-lt kannatanult ligi kaks miljonit krooni, vahendab Pealtnägija, mis käsitleb toimunut põhjalikult kolmapäeval kell 20.05 algavas saates.

Ehkki kogutud tõendid näitasid, et Hallisti puhul oli kuriteo koosseis olemas, lõpetas riigiprokuratuur mullu detsembris 12 aastat väldanud kriminaalmenetluse aegumise tõttu,

Aivo Hallist kinnitas Pealtnägijale, et viibis uurimise all alusetult ning kannatanute süüdistused on alusetud ja faktidel mitte põhinevad.

Seitse aastat tagaotsitav olnud Hallist pääses süüdistusest, sest tuli pärast 2001. aastal Narva piiripunktis tabamist lagedale tavatu kaitsetaktikaga, väites mitte ainult, et on süütu, vaid ei teadnud üldse, et oli tagaotsitav. Kui politsei tema jänesehaake uuris, tegi Hallist samal ajal karjääri kinnisvaraäris, tõustes lihtsast maaklerist mitme sadadesse miljonitesse küündiva äriprojekti juhtkonda.

Ehkki mitu kannatanut tundis Hallistis ära kelmi, kes kasutas aastate eest varastatud passi ja Aivo Linnu valenime, läks uurimine luhta, sest selgus hämmastav tõsiasi, et politsei ei teinud seitsme aasta jooksul ühtegi tegelikku katset kahtlusalust leida. Nii võis 1995. aasta algul riigist lahkunud Hallist väita, et ei pagenud välismaale ja omakorda sellest johtuvalt tema väidetav kuritegu aegus.

Pealtnägija palvel materjaliga tutvunud õigusasjatundjate meelest on kannatanutel hea võimalus riiki hageda, sest ülestunnistus "praagi" kohta politsei jälitustöös seisab mustvalgel juhtiva riigiprokuröri Margus Kurmi allkirjastatud kriminaalasja lõpetamise määruses.

Toimetaja: Ott UmmelasFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.