Uus vähiravifond pakub täiendust ravikindlustusele ({{commentsTotal}})

Ajakirjanik Toivo Tänavsuu eestvõttel tegevust alustanud Hille Tänavsuu nime kandev vähiravifond "Kingitud elu" hakkab toetama haigekassa abist ilma jäänud patsiente. Ravikindlustusele mitte vastanduvasse, vaid pigem täiendust pakkuvasse eraalgatuslikku heategevusfondi kogutakse raha annetuste näol.

 

Tuntud ajakirjanik Hille Tänavsuu elab praegu vaid tänu sellele, et hakkas üheksa kuu eest manustama 5400-eurose kuukuluga vähiravimit. Ravimiregistrisse kuuluva rohu rahastamist ei pidanud haigekassa kulutõhusaks, mistõttu oli perekond sunnitud heade toetajate abil ise rohtu välja ostma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hille Tänavsuu meenutas, et oli abitus olukorras ning ta ei uskunudki, et kalli ravimi kätte saab. "Esimesed annetajad olid mu sugulased ärimehed, aga pikkamööda ka teised inimesed, ka neid, kes 5 eurot maksid, oli väga palju. Kokku on väga palju inimesi mind toetanud, nii et lootus on, et see fond suudab inimesi aidata," rääkis ta.

Esialgu fondis vahendeid pole ja pole ka paigas, kui suureks peaks fond annetuse toel kasvama. Väga täpselt pole veel selged ka toetuse määramise alused.

"Me saame rahastada ainult neid ravisid selles ulatuses, kui palju fondis on vahendeid. Küll aga on justkui tühja koha pealt väga paljud jõukad inimesed tulnud selle mõttega kaasa, on lubanud panustada märkmisväärseid, kuuekohalisi summasid. Nende inimeste ühine nimetaja võiks olla see, et nad teavad, mida tähendab näiteks oma ema või isa ravimine kuskil väljaspool riiklikku ravisüsteemi," selgitas fondi asutaja Toivo Tänavsuu.

Eesti ravikorraldusega nüüd isiklikult kokku puutunud Toivo Tänavsuu sõnul pole täpselt teada, kui palju on neid haigeid, keda haigekassa vastu võtta ei suuda. Samuti on väga keeruline hinnata, kas maksab ravida ühe summa eest üht rasket haiget või palju kordi rohkem kergemaid haigeid.

Haigekassal on olemas loomulikult keeruline valem, mis arvestab patsiendi kulupõhisust. Selle järgi seotakse ravimimaksumus ja tulemuslikkus sõltuvusse sisemajanduse kogutoodanguga, mida inimene suudab luua.

"Eesti puhul on ühe kuuri maksumus umbes 30 000 kuni 35 000 eurot aastas, kui see pikendaks eluiga ühe aasta võrra," ütles haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross.

Teiseks saab haigekassa ravimite loetellu võtta vaid kontrollitud ravimeid, mille kinnistumine meditsiinis võtab aega. Kuid ravimiturg on liikumas üha enam personaalse ravi osutamise suunas. Personaalne ravi on efektiivne, kuid väga kallis.

Täna sai fond "Kingitud elu" Eesti Tervise Fondilt esimese, 1000-eurose annetuse.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema