Professor Everaus: Eestis on vajadus ka teiste haiguste ravifondide järele ({{commentsTotal}})

Eesti inimesed vajavad lisaks vähiravile ka teiste haiguste puhul selliseid fonde, nagu loodi Toivo Tänavsuu eestvõttel, rääkis Tartu Ülikooli kliinikumi onkoloogiakliiniku juhataja professor Hele Everaus.

Ta rääkis "Aktuaalses kaameras", et Eestis põetakse palju selliseid haigusi, mille puhul pole tervendavat ravi võimalik saada. "Ma olen täiesti veendunud, et see ei ole kitsalt kasvajaliste haiguste probleem," kinnitas Everaus.

Ta ei osanud öelda, kui paljusid haigeid võiks vastloodud fond puudutada. Samas peab professor positiivseks juba seda, et paljudel, kellel varem ei olnud võimalik abi saamiseks üldse kuhugi pöörduda, on nüüd võimalus olemas, iseasi kui suur abi on.

Everaus märkis, et Eesti inimesed valdavalt ei kuulu sissetulekutelt kõrgklassi ning seetõttu ei saa endale lubada kõiki ravimeid, mida tänapäeval pakutakse. "See võib puudutada enamust meist," rõhutas saatekülaline.

Küsimusele, kas fond võiks rahastada ka selliste ravimite puhul, mida Eestis ei tohi müüa, vastas Everaus, et see ei oleks eetiline.

Professor usub, et uus fond kujuneb elujõuliseks, sest see põhineb tõsisel tahtel teisi inimesi enda kõrval aidata.

Ajakirjanik Toivo Tänavsuu eestvõttel tegevust alustanud Hille Tänavsuu nime kandev vähiravifond "Kingitud elu" hakkab toetama haigekassa abist ilma jäänud patsiente. Ravikindlustusele mitte vastanduvasse, vaid pigem täiendust pakkuvasse eraalgatuslikku heategevusfondi kogutakse raha annetuste näol.

 

Toimetaja: Sven RandlaidJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema