Taksojuhtide bordelliäri süüasi laheneb valdavalt kokkuleppekaristustega ({{commentsTotal}})

{{1392975649000 | amCalendar}}

Harju maakohtu Liivalaia kohtumaja suures saalis täna alanud kohtuprotsess 51 süüdistatavaga nn taksojuhtide bordelliäri kriminaalasjas laheneb valdavalt kokkuleppekaristustega.

Tänasel istungil teatasid 28 süüdistatavat, et on nõus minema kokkuleppemenetlusele, milles sõlmitakse vastavad karistuslepped Põhja ringkonnaprokuratuuriga, samas peab nende kokkulepete kinnitamise otsustama veel kohus. Ülejäänud 22 süüdistatavat teatasid, et tahavad süüasja arutamist üldises korras.

Karistuslepetega olid nõus ka kogu kriminaalasja võtmetegelased ehk bordelli juhtimises ja selle töö korraldamises süüdistatavad Grigori Glõkin (59), Sergei Anderson (31) ja Inna Maksimova (44), kuid sama süüdistusega kohtu alla olev, kuritegelikes ringkondades tuntud ärimees Aleksei Švedov (54) kokkuleppest siiski ei huvitunud. Vahi all on nelikust vaid Glõkin ja Švedov.

Kohus võttis aega, et lahendada mitu taotlust, sealhulgas Švedovi taotlus tema vahi alt vabastamiseks. Švedov kinnitas kohtule, et ta ei kavatse kohtupidamise eest pakku minna.

"Surmkindlalt ei kavatse ma eirata kohustusi, mis toob minu vabastamine," kinnitas Švedov.

Kohus otsustab ka ühe süüdistatava suhtes menetluse lõpetamise seoses tema parandamatu haigestumisega ning ühe arestitud sõiduki romulasse viimises, kuna see sattus avariisse ja muutus taastamiskõlbmatuks.

Kohus arutab prokuratuuri ja süüdistatavate sõlmitavaid kokkuleppeid 28. veebruaril ning alustab sellega mitte nõustunute süüasja arutamist tavakorras 24. märtsil.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab 51 inimest seotuses Tallinnas Pirita linnaosas konspireeritult tegutsenud bordelliga, kus teenindati välismaalastest kliente, keda toimetasid kohale bordelli juhtkonna poolt välja valitud taksojuhid.

Kriminaalasja eeluurimisel kogutud andmeil tegelesid viis süüdistatavat bordelli juhtimise ja töö korraldamisega või said tulu selle omanikena. Ülejäänud 46 süüdistavat on taksojuhid, kes said süüdistuse kohaselt iga bordelli toodud kliendi pealt 50-70 eurot vahendustasu.

Süüdistus esitati neile taksojuhtidele, kes uurimisandmeil viisid kliente bordelli süstemaatiliselt pikema aja jooksul. Taksojuhid töötasid erinevates taksofirmades ja füüsilisest isikust ettevõtjana või osutasid taksoteenust ilma tegevusloata.

Politsei pidas bordelli juhtimises ja selle töö korraldamises süüdistatava Glõkini, Švedovi, Andersoni ja Maksimova kahtlustatavatena kinni mullu 4. juunil ning prokuröri taotlusel ja kohtu loal nad vahistati. Hiljem vabastati Maksimova vahi alt.

Kohus on arestinud võimaliku konfiskeerimise tagamiseks süüdistatavate Švedovi, Glõkini, Andersoni ja ühe kolmanda isiku vara ehk kaks kinnistut hinnangulise maksumusega ligi 220 000 eurot, sularaha erinevates valuutades koguväärtusega umbes 50 000 eurot ning Porsche Cayenne ja Mazda 6, ligi 20 000 eurot maksnud käekella Corum ja muud.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

 

 Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics