Palo eelistab Nabalast ida poolt mööduvat Rail Balticu trassi ({{commentsTotal}})

Valitsus otsustas eile minna Rail Balticu trassivalikul edasi kolme erineva variandiga, mis kõik lähevad kavandatavast Nabala looduskaitsealast mööda. Need trassid läheksid umbes 30 miljonit eurot kallimaks, kui oleks olnud otsetee üle Nabala, kuid on samas siiski märgatavalt odavamad, kui oleks olnud Rail Balticu ehitamine vanale Pärnu raudteele, mis nüüd samuti kõrvale heideti.

Sisuliselt on lauale jäänud kaks varianti - üks läheb Nabalast mööda lääne ja teine ida poolt, seejuures on idapoolsel trassil kaalumisel väikesed alternatiivvariandid, vahendas "Aktuaalne kaamera."

"Need trassivariandid, mis lähevad kas ida või lääne poolt Nabalast mööda, on umbes 30 miljonit eurot kallimad, sest nad on umbes 7 kilomeetrit pikemad võrreldes sellega kui läheks läbi Nabala. Aga tahaksin toonitada, et edasi ei uurita hetkel ka ringtee varianti ja vana Pärnu raudteed ja nende puhul oleks kallinemine olnud veel oluliselt suurem - me räägiks seal 60 miljonist ja enamast," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo.

Looduskaitsjad on rõõmsad, et Nabalast mööda minnakse, kuid päris rahul nad Rail Balticuga siiski ei ole.

"Meil üks mõte on küll, et nii mõneski lõigus, kui võimalik, vähendada rongi liikumiskiirust. Siis ei ole vaja selliseid barjääre sedavõrd palju ehitada. Usun, et ökoduktid ja tunnelid on küll leevendavad, aga parem on see, et teatud lõikudes liikumiskiirust piirata. Pikk töö on tegelikult alles ees," rääkis Eesti Looduskaitse Seltsi esimees Jaan Riis.

Eestimaa Looduse Fondi juht Silvia Lotman ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tal on kahju, et koos Nabalaga heideti kõrvale ka teised alternatiivsed trassivariandid.

Minister Urve Palo kaldub allesjäänud trassivariantidest eelistama seda, mis möödub Nabalast ida poolt.

"Ida poolne variant on võib-olla veel inimkeskkonnale - praegu tundub - väiksema mõjuga. Minule isiklikult tundub, et see on ehk see, mis kõige eelistatumalt võiks tulla lauale ja jääda," ütles ta.

Lõpliku valiku kuhu Rail Balticu trass tuleb, peaks valitsus tegema eeldatavasti sügisel.

Toimetaja: Maarja RoonINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics