Ingerisoomlased pidasid Paides laulu- ja tantsupidu ({{commentsTotal}})

Paides kõlasid eile eesti- ja soomekeelsed laulud, sest 24. korda peeti ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidu. 

Kohale tulnud rahva rõõmuks astus üles 400 esinejat kümnest Eestis tegutsevast ingerlaste seltsist, aga ka külalised Soomest, Rootsist, Karjalast, Ingerimaalt ja Peterburist, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ingerisoomlaste suurimale suvisele peole eelnes soomekeelne jumalateenistus Paide kultuurikeskuses, seejärel sammuti läbi linna Vallimäele, et alustada pidu selle rahvakillu jaoks püha lauluga.

Eesti Ingerisoomlaste Liidu esimees Anatoli Schultz ütles, et Eestis elavad ingerlased on üsna aktiivsed, mille tõenduseks on arvukad heatasemelised isetegevuskollektiivid.

"On väga tugevaid seltse, kus harrastatakse laulu ja tantsu, tehakse käsitööd ja uuritakse ajalugu. [---] Ja kui me praegu kaotame oma kvantiteeti, siis üritame seda tagasi teha kvaliteediga," rääkis Anatoli Schultz..

Viimase rahvaloenduse andmeil elab Eestis 7 500 ingerlast.

Järvamaa Ingerisoomlaste Seltsi esimees Herta Preema on kindel, et kõik ingerlased, kes pidid repressioonide tõttu Peterburi ümbrusse ja Leningradi oblasti lääneossa jäävalt ajalooliselt Ingerimaalt lahkuma, peavad nüüd Eestit oma teiseks koduks.

"Meie oleme siin teinud oma elutöö, meie oleme siin saanud oma hariduse. Ja kuna me ei saa ju oma sünnimaale nüüd ilma viisadeta, siis me saame seal käia väga-väga harva. Aga Eestimaa on tõeline meie teine kodumaa," rääkis Herta Preema.

Toimetaja: Heikki AasaruPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics