Ingerisoomlased pidasid Paides laulu- ja tantsupidu ({{commentsTotal}})

Paides kõlasid eile eesti- ja soomekeelsed laulud, sest 24. korda peeti ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidu. 

Kohale tulnud rahva rõõmuks astus üles 400 esinejat kümnest Eestis tegutsevast ingerlaste seltsist, aga ka külalised Soomest, Rootsist, Karjalast, Ingerimaalt ja Peterburist, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ingerisoomlaste suurimale suvisele peole eelnes soomekeelne jumalateenistus Paide kultuurikeskuses, seejärel sammuti läbi linna Vallimäele, et alustada pidu selle rahvakillu jaoks püha lauluga.

Eesti Ingerisoomlaste Liidu esimees Anatoli Schultz ütles, et Eestis elavad ingerlased on üsna aktiivsed, mille tõenduseks on arvukad heatasemelised isetegevuskollektiivid.

"On väga tugevaid seltse, kus harrastatakse laulu ja tantsu, tehakse käsitööd ja uuritakse ajalugu. [---] Ja kui me praegu kaotame oma kvantiteeti, siis üritame seda tagasi teha kvaliteediga," rääkis Anatoli Schultz..

Viimase rahvaloenduse andmeil elab Eestis 7 500 ingerlast.

Järvamaa Ingerisoomlaste Seltsi esimees Herta Preema on kindel, et kõik ingerlased, kes pidid repressioonide tõttu Peterburi ümbrusse ja Leningradi oblasti lääneossa jäävalt ajalooliselt Ingerimaalt lahkuma, peavad nüüd Eestit oma teiseks koduks.

"Meie oleme siin teinud oma elutöö, meie oleme siin saanud oma hariduse. Ja kuna me ei saa ju oma sünnimaale nüüd ilma viisadeta, siis me saame seal käia väga-väga harva. Aga Eestimaa on tõeline meie teine kodumaa," rääkis Herta Preema.

Toimetaja: Heikki AasaruVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.