Sel aastal Eestis Euroopa Liidu toiduabi ei jagata ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Kuna Euroopa Liit muutis toiduabi jagamise korda ning uute nõuete täitmisega läheb aega, siis sel aastal Eestis Euroopa Liidu toiduabi ei jagata.

Kuni 2013. aastani jagati toiduabi Euroopa Põllumajandusfondi vahenditest ja abi jagamist koordineeris Eestis PRIA. Euroopa Kohtu otsusega see süsteem aga lõpetati ning enim puudust kannatavate inimeste abistamiseks loodi eraldi uus Euroopa abifond, selgitas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Aleksandra Solntseva ERRi uudisteportaalile.

Koos 1,8-miljonilise omafinantseeringuga on Eestil toiduabi jagamiseks uuel rahastusperioodil, aastatel 2014-2020 kasutada 8,9 miljonit eurot.

Raha saamiseks aga tuleb läbida bürokraatlik takistusrada. Märtsis jõustus abifondi määrus, mille kohaselt tuleb liikmesriikidel esitada septembri alguseks abifondi rakenduskava. Seejärel on Euroopa Komisjonil kuus kuud aega liikmesriikidega ametlikke läbirääkimisi pidada ja rakenduskavale heakskiit anda. Rakenduskava alusel koostatakse omakorda programm, mis sätestab abijagamise täpsemad reeglid.

Solntseva kinnitusel on sotsiaalministeeriumis abifondi rakenduskava praegu valmimisjärgus.

"Eeldatavasti õnnestub jagamist alustada juba järgmise aasta esimeses pooles. Kuidas täpselt hakatakse abi tulevikus jagama, on just otsustamisel ning sellele leitakse lähiajal lõplikud vastused rakenduskava ning programmi koostamise käigus koos partneritega," ütles ta.

2013. aastal jagati Eestis heategevusorganisatsioonide kaudu rekordkogus Euroopa Liidu toiduabi. 140 000 abivajajale jagati tasuta 3237 tonni kuivaineid ja 394 000 liitrit toiduõli.

Toiduabist ilmajäämine ähvardab ka Soome puudustkannatavaid

Samas on Euroopa toiduabi jagamisega hädas ka Soomes. Eelmisel nädalal kirjutas YLE, et maakondlikud toidupangad on mures selle pärast, et sel sügisel võivad nad Euroopa Liidu toiduabist ilma jääda.

"Bürokraatia aeglustab toidu kohaletoimetamist. Abi tuleb kas oktoobri lõpus või hiljemalt jaanuaris," ütles Hämeenlinna-Vanaja koguduse töötaja Timo Heikka.

Heikka sõnul on koguduste piirkondlik ühendus otsustanud igaks juhuks ka ise toitu varuda, pidades näiteks läbirääkimisi toidupoodidega, et nad toidupankadele toitu tasuta annaksid.Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics