Rail Balticu arutelu: laual on palju küsimusi ja lahendust ei paista ({{commentsTotal}})

Hein
Hein Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vändra vallas Kaismal kohtuvad täna Rail Balticu projektimeeskonna osalised, et täpsustada kavandatava trassi kulgemist Pärnumaa põhjaosas. Kohtumisel tulevad veelkord arutlusele Vändra ja Are vallas kulgevad lõigud.

ERRi korrespondent Ester Vilgats rääkis ERRi raadiouudistele, et täna hommikust on koos istunud majandusministeeriumi, konsultatsioonifirmade ning Vändra, Are ja Tahkuranna valla esindajad ning arutanud võimalike Rail Balticu trassi asukohti.

Paraku ei paista, et täna jõutaks kõiki osapooli rahuldava kokkuleppeni.

Vald ei taha võtta sugugi omaks võtta seda varianti, mida soovitavad konsultandid ja mida ka ministeerium eelistab.

Osapooled on püüdnud vastastikku teha selgeks ühe või teise variandi poolt- ja vastuargumente.

Konsultandid näevad, et vald toob lauale vaid emotsionaalsed argumendid ja hinnangud ning reaalselt peaks siiski käiku minema konsultantide soovitatud variant.

Otsuse langetamine jääb Pärnu maavanema õlule, kes aga kinnitas, et tegu ongi raske otsusega.

Ester Vilgats nentis, et tõepoolest on raske vaadata viljapõldu ning kujutleda, et selle asemel on tulevikus raudteetrass.

Väga vähe on räägitud ka kompenseerimisest ja sundvõõrandamisest. Leitakse, et praegune sundvõõrandamisseadus vajab seoses Rail Balticuga muutmist. Samas on näiteks ka maanteeamet öelnud, et nad on sundvõõrandamist väga hästi praktiseerinud Via Baltica projektiga ning Rail Balticuga peaks toimima sama moodi.

Vilgatsi sõnul on aga erinevus selles, et kui autoteest on võimalik üsna vähese vaevaga üle sõita, siis raudteetrassist see enam nii lihtne pole.

Rail Balticu puhul ei hakka keegi iga mõne kilomeetri tagant viadukti ehitama, mis kohalikele inimestele tähendab igapäevaste käikude tegemisel suuremat aja- ja kütusekulu ümbersõitude tegemiseks. See tõstatab omakorda küsimuse nende kulude kompenseerimisest.

Küllalt suure tõenäosusega täna Rail Balticu osas täna otsusele ei jõuta.

Toimetaja: Marju HimmaLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema