Julgeolekuasjatundjad peavad kaitsepolitseiniku röövi märgiks Venemaa käitumise ootamatusest ({{commentsTotal}})

Eesti kaitsepolitseiniku röövi ajendiks peavad julgeolekuasjatundjad Venemaa jõu näitamise soovi. Sarnast illegaalse piiriületuse skeemi on Venemaa kasutanud ka Ukraina sõdurite puhul, väitis endine siseminister Ain Seppik.

Selle nädala sündmuste ahel – USA presidendi visiit Eestisse, NATO tippkohtumine Walesis ja Vene eriteenistuste jõhker rünnak Eesti kaitsepolitsei vastu, ei saa olla juhuslik, analüüsitakse saates "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Vene meedia eksponeeris avaldatud videos käeraudades kaitsepolitseiniku konvoeerimist vangikongi. Avalikkuse eest jäävad aga varjule Eesti diplomaatide jõupingutused Eston Kohveri vabastamisel. Meediasõda kuulub jõudemonstratsiooni juurde, küsimus on, kui kaugele Venemaa musklipingutamisega läheb?

Endine siseminister Ain Seppik aga ei usu, et Venemaa tahab konflikti minna, seda eriti praegu.

"Võimalik on muidugi esitada illegaalse piiriületuse süüdistus. See on kuritegu ja Vene kohus mõistab süüdi, nii et silm ei pilgu. Aga ma loodan, et leitakse diplomaatilised lahendused," arutas Seppik.

Samas on Venemaa Ukrainas juba mänginud sarnast mängu. Ehk on eestlastel pakkuda Vene poolele sellist präänikut, mis Eston Kohveri juba õige pea Eestisse tagasi toob.

Seppik tõi näite ühest internetis ringlevast videost, millest FSB-lane ja separatist arutavad, mida teha kinnivõetud Ukraina sõduritega. "Seal oli sama skeem, et viime Venemaale, siis süüdistame illegaalses piiriületuses ja paneme vangi, nii et midagi üllatavat viimaste sündmuste valguses ei ole," rääkis Seppik.

Kaitsepolitsei eelmine juht Raivo Aeg ütles, sellise juhtumi puhul on ühte ajendit raske välja tuua, kuid kõige tõenäolisem põhjus on temagi hinnangul jõu näitamine.

"Vene föderatsiooni käitumine on kaugel demokraatliku ja tsiviliseeritud riigi käitumisest, teise riigi territooriumilt salaja oma territooriumile inimesi toimetada, see ei ole rahvusvaheliselt hea ega aktsepteeritud tava," selgitas Aeg.

Ajaloost on teada juhtumeid, kus FSB on oma reetureid toonud tagasi Venemaale, kuid see pole võrreldav praeguse olukorraga.

Julgeolekuekspert Eerik-Niiles Kross tunnistas, et igasuguste sõnumite saatmine kuulub juba ammusest ajast Vene jõustruktuuride arsenali.

"Tegemist on minu arvates mitte ainult eesti mõistes erakordse sündmusega, vaid laiemalt Vene-NATO suhetes, sellist intsidenti ei suutnud meenutada külma sõja järgses perioodis. Kindlasti on siit palju õppida," nentis Kross.

Tema sõnul on esimene õppetund see, et praeguses uues reaalsuses kirjutab Venemaa reegleid ümber, võib käituda ettearvamatult ja selleks tuleb olla valmis.

Vene kohtu eilne luba Eston Kohver kaheks kuuks vahi alla võtta, enam kiiret lahendust olukorrale ei tõota. Ehkki jõustruktuuri töötajana on Kohver kindlasti ohtudega arvestanud, närib praegune ebaõiglus paljude kaasmaalaste ja kolleegide hinge.

Toimetaja: Marju HimmaKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Tallinna nimekiri on valmis, selles on 93 nime

Jüri RatasJüri Ratas

Lisatud Ratase avaldus

Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed on täna suletud, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Anu Välba ja Johannes TrallaAnu Välba ja Johannes Tralla
ETV kannab üle Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise avakontserdi

Neljapäeval kell 18.45 kannab ETV üle suurejoonelise Eesti eesistumise avakontserdi Kultuurikatlast ja Vabaduse väljakult.

INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics