Abiliinile helistavad tööalase ärakasutamise pärast rohkem mehed ({{commentsTotal}})

Inimkaubanduse alla kuulub ka tööalane ekspluateerimine ning nõustamisliinile helistavad tööalase ärakasutamise või isegi ekspluateerimise pärast mehed rohkem kui naised, rääkis MTÜ Living for Tomorrow spetsialist Sirle Blumberg.

Inimkaubandus jaguneb mitmeks liigiks ning kui seksuaalse ekspluateerimise ohvriks satuvad rohkem naised, siis tööalase ekspluateerimise puhul esineb naiste ja meeste ärakasutamist suhteliselt võrdselt, rääkis Blumber "Vikerraadios".

"Meestel on raske nende teemadega välja tulla, sest see käib eneseuhkuse ja -au pihta, aga kasvõi meie nõustamisliini näidetel on kõnesid meestega, keda on kas tööalaselt ära kasutatud või lausa ekspluateeritud, rohkem," ütles ta inimkaubanduse soolist statistikat kommenteerides.

Eesti kontekstis on spetsialisti sõnul üheks suurimaks probleemiks Soome tööle suundujad. "Soome teema on väga aktuaalne. Need lood on alates palga väljamaksmistest kuni kompleksküsimusteni, et tööpäevad on väga pikad, inimesed elavad väga kohutavates oludes ja palka peetakse kinni, makse ei maksta," rääkis Blumberg.

Kui temalt küsiti, kui laialdane probleem tööjõu petmine Soomes on, ütles ta, et kuigi on ka väga korralike ettevõtjaid, puutuvad nad välismaale tööleläinute probleemidega kokku igapäevaselt. "Kahjuks on küll ja küll tööandjaid, kes üpris teadlikult inimesi petavad," tõdes spetsialist.

Samas rõhutas ta, et väljapääsmatuid olukordi ei ole. Blumberg soovitas välismaale tööle suundujatel kindlasti allkirjastada tööleping juba Eestis olles, teada kindlasti oma tööandja nime ning arvutada enne sellele alla kirjutamist läbi, kui palju maksab seal elamine ja toidu ostmine.

"Sellele tuleks kohe osutada tähelepanu ja mõelda, mis siis saab, kui ma välismaale lähen, mis keeles ma lepingule alla kirjutan ja mis tingimused selles lepingus on," ütles ta, lisades, et juba Soomes olles võib ootamatult täbarasse olukorda sattunud inimene jääda lootma, et millalgi läheb asi paremaks.

"Võib pöörduda meie poole telefonil 6607320 ja me aitame lepinguid üle vaata, meie teenused on kõik tasuta. Eestisiseselt töötades võib pöörduda tööinspektsiooni poole, kus on samuti tasuta juristiabi. Tegelikult neid kohti, kuhu pöörduda on - meie kodulehel on kontakte organisatsioonidele, kus antakse abi ja inimesed võivad loota tasuta abile," selgitas Blumberg.

Toimetaja: Maarja RoonPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics