Maavalitsuse nõunik: Rail Balticuta poleks mõtet ka Tallinna-Helsingi tunnelil ({{commentsTotal}})

Illustratiivne pilt tunnelist.
Illustratiivne pilt tunnelist. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna-Helsingi püsiühenduse ehk Talsinkifix projekti tasuvusuuringu eeluuring peaks valmima järgmise aasta veebruariks. Projekti üks tellijatest on Harju maavalitsus, mille arengutalituse nõunik Kaarel Kose sõnul soovitakse eeluuringuga teada, kas projektiga on üldse mõtet edasi minna.

Ta rääkis, et kui Rail Baltic saab valmis, siis annaks see Soomele võimaluse rongidega vedada kaupa senisest kiiremini Kesk-Euroopasse, kuid sel juhul jääks nende jaoks üks lüli - püsiühendus Tallinnaga - puudu. "Rail Baltic on tunneli eeldus, sest see on Läänemere idakalda kõige suurem projekt, mis peaks Ida-Euroopa ülejäänud Euroopaga ühendama. Kui Rail Balticut ei ole, siis pole millestki rääkida," ütles ta Vikerraadio saates "Uudis+".

Kose sõnul võimaldaks Helsingi ja Tallinna vaheline tunnel kahe linna sotsiaalsed, teaduslikud ja kaubanduslikud potentsiaalid ühendada. Ta tõi näiteks Taani ja Rootsi kogemuse, kus uuringute järgi mõjus kahe linna vaheline püsiühendus mõlema riigi majandusele positiivselt ning ühendas kaht riiki veelgi.

"Faktidele näkku vaadates pole me isegi mitte Läänemere ääres suurlinn, aga kui paneme Helsingiga kokku, hakkab midagi toimuma, me kasvame suuremaks, kui me tegelikult oleme," ütles nõunik.

Tema sõnul oleks Talsinkifix ehitamine järgmise 10-20 aasta perspektiiv, mis mõjutaks otseselt 2,2 miljonit Harjumaa ja Uusimaa piirkonnas elavat inimest.

Toimetaja: Maarja RoonLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema