Noorkõiv: omavalitsuste ühinemine pole peatanud väljarännet ({{commentsTotal}})

Geomedia juhatuse esimees Rivo Noorkõiv ütles äsja avaldatud omavalitsuste uuringut kommenteerides, et ääremaad pole praegu keskustele järele jõudnud ning omavalitsuste ühinemine pole peatanud ka inimeste maalt ära kolimist.

"Kui me vaatame Eesti ruumimustrit, siis arengutasemete erinevus on endiselt väga suur, seda enam, et Eesti on väikeriik," rääkis Noorkõiv "Aktuaalse kaamera" stuudios.

"On näha seda, et ka ääremaad ei ole tulnud järgi keskustele ja terve rida keskusi on hakanud ära kukkuma. Kui räägitakse, et tagamaa ja keskus peavad moodustama terviku ja investeerime keskustesse ja siis ka tagamaa elab, siis me näeme, et Valgamaa, Põlvamaa, Jõgevamaa on üha rohkem välja kukkumas," ütles ta.

Üks trend, mida Noorkõivu arvates jälgida tuleb, on see, et inimesed kolivad maalt ära. "Ja ka meie uuring näitab, et ühinemine ei ole peatanud väljarännet."

Uuringu metoodika osas tehtud kriitika kohta ütles Noorkõiv, et sarnast metoodikat on kasutatud viimased kuus aastat. "Need etteheited tulevad ka teatud mõttes dünaamikast, mis on olnud sellel aastal, et meil oli omavalitsusi 226 ja pärast viimaseid valimisi oli 215. Ja need on dünaamilised protsessid."

Noorkõiv rõhutas ka, et uuringu metoodika ei ütle, kas keegi teeb midagi hästi või halvasti. "Metoodika põhineb 29 näitajal, mis iseloomustavad potentsiaali, aga ei iseloomusta seda, kas selle potentsiaaliga käiakse hästi või halvasti ringi."

Kokkuvõtteks lausus Noorkõiv, et küsimus on selles, kas see poliitika, mida Eesti riik teeb, ei ole kaasa toonud olulisi muutusi regionaalarengus. "Ja vastus on ei," nentis ta.

Siseministeeriumi tellimusel ja konsultatsiooni- ja koolituskeskuse Geomedia poolt koostatud omavalitsuste võimekuse indeksi tulemuste järgi on Eesti võimekaim omavalitsus perioodil 2010-2013 Rae vald, järgnevad Viimsi ja Harku vald, Tallinna linn ning Saue linn.

Lisaks Harjumaa omavalitsustele on esikümnes Tartu ja Kuressaare.

Madalama punktisummaga on kohaliku omavalitsuse võimekuse indeksis jätkuvalt omavalitsused Kagu-Eestis, Peipsiveere piirkonnas ja Eesti-Läti piirialal.

Eelviimasel kohal on Peipsiääre vald ja viimasel Õru vald. Kokku on Eestis 215 omavalitsust.Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics