Mulgimaa Uhkuse auhinna sai rahvamuusik Ants Taul ({{commentsTotal}})

Neljanda Mulgimaa Uhkuse auhinna pälvis rahvamuusik Ants Taul. Tänane mulgi konverents keskendus aga mulkide eneseteadvusele.

Mulgimaa arenduskoda hõlmab nüüd mitme maakonna omavalitsusi - sellega otsustasid liituda ka Valgamaale jäävad ajaloolise Mulgimaa alad. Kümnest praegusest vallast-linnast koosnevat Mulgi ühisvalda siiski tekkimas pole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Asta Mäeoru ehk Tõrva Tilde, Asta Jaaksoo ja Kaupo Ilmeti järel Mulgi uhkuse auhinna saanud Ants Taul mängib Valgamaal koduse Torupillitalu ukse ees torupilli. Pillimees ja pillimeister, isa ja vanaisa Ants Taul muretseb, et Mulgimaa külad jäävad tühjaks, kuid oma eluga on ta rahul. Torupillitalul on isegi oma lennuväli.

"Mul on õnn elada samas paigas, kust on pärit mu esivanemad, kuhu nad on maetud, paigas, kust minu lapsed edasi lähevad, kust nad on välja lennanud. Sellepärast ma tunnen end hästi," selgitas taul.

"Teine punkt on see, et perega on väga vedanud. Mul on väga hea naine," lisas ta.

Neli Valgamaa omavalitsust otsustas ühineda

Mulgimaa arenduskoda on laienenud - ka neli Valgamaa omavalitsust otsustasid selle Euroopa Liidu Leader-piirkonnaga liituda.

MTÜ Mulgimaa arenduskoda juhatuse esimees Ene Saar ütles, et rahastusperiood algab 2015. aastast. "Meie jaoks väga selge märksõna on väikeettevõtlus, sinna kuuluvad ettevõtted, kus on alla 10 töötaja," märkis ta.

Mulgi lipu päev

Mulgi konverentsil tehti ka ettepanek hakata 12. oktoobril tähistama Mulgi lipu päeva.

Mulgi kultuuri instituudi juhataja Kaja Allilender sõnul tahavad nad pärandehitusega edasi minna ja erinevad strateegiad ning arengukavad aasta lõpuks kokku kirjutada. "Tuleb ka veel kord läbi mõelda, mida teeme Sooglemäele rajatava Mulgi külastuskeskusega - millisel otstarbekal moel seda väärikalt kasutada," sõnas Allilender.

Kas Mulgimaa saab kunagise hiilguse tagasi, sõltub nii sellest, kui paljudes peredes tahetakse kõnelda mulgi keelt kui ka üksmeelest arengu suhtes.

Toimetaja: Laur ViirandJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema