Tartumaal, Saaremaal ja Pärnus korraldati bussijuhtide hoiatusstreik ({{commentsTotal}})

Tartumaal, Saaremaal ja Pärnus korraldati GoBusi ja OÜ Tarbusi bussijuhtide hoiatusstreik, et toetada bussijuhtide palgatõusu nõuet.

Tartumaa bussijuhid teatasid kevadel, enne viimast Tartumaa liiniveohanget, et ei nõustu uuest aastast tööd jätkama madalama tasu eest kui 930 eurot kuus. Tööandja viimane pakkumine kollektiivläbirääkimistel küünib 750 euroni, vahendasid ERR-i teleuudised.

Pärnu linnas ning Saare maakonnas nõuavad bussijuhid 800-eurost kuupalka alates tuleva aasta algusest ja töötasu tõstmist 850 eurole esimesest juulist 2015.

Hoiatusstreik algas Tartu maakonnas hommikul kell 6.00 ja kestis tund aega. Streigi ajal väljusid maakonnaliinide bussid Tartu ja Elva bussijaamadest 15 minutit pärast graafikujärgset aega.

Saaremaal algas hoiatusstreik kell 6.25 ja kestis kuni 7.25-ni ning sel ajavahemikul väljuvad bussid samuti 15 minutit pärast graafikujärgset aega. Pärnu linnas algab hoiatusstreik kell 9.00 ning lõpeb kell 10.00. Pärnus jäävad teenindamata linnaliinid.

Transpordi ametiühingu bussijuhtide koordinaator Aare Kübarsepp kommenteeris olukorda.

"Streigihommik on alanud tavapäraselt, küsime kuutasu tõuse, üleriigiliselt Eelkõige nõuame et tööandjad hakkaksid tõsiselt suhtuma tööandja nõudmisse," rääkis Kübarsepp.

"Meie nõudmine Tartumaal on 930 eurot kuus," ütles transpordi ametiühingu juhatuse esimees Jaan-Hendrik Toomel.

 

Toimetaja: Heikki AasaruJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema