Suri Tarmo Leinatamm ({{commentsTotal}})

Meie hulgast on 57-aastaselt lahkunud Eesti dirigent, koomik ja poliitik Tarmo Leinatamm.

Viimastel aastatel vältis ta avalikku tähelepanu, sest põdes vähki, vahendasid ERRi teleuudised.

Leinatamm sündis 2. septembril 1957. aastal Keilas. Kõrghariduse omandas ta Tallinna riiklikus konservatooriumis.

Tarmo Leinatamm on olnud Vanemuise peakoormeister, Rahvusooper Estonia dirigent ja Tallinna Filharmoonia direktor. Ta osales mitme ansambli, näiteks Harmoonikute, Elektra ja ROSTA akende koosseisus. Leinatamm on töötanud Kuku raadios ja Eesti televisioonis, kus ta lahutas inimeste meelt näiteks "Kreisiraadioga".

1981-1992 töötas Leinatamm Vanemuise teatris koormeistri, dirigendi ja mõnel puhul ka muusikalise kujundajana. Selle aja jooksul osales ta üle 30 lavastuse (nii balletide, ooperite, muusikalide kui draamalavastuste) väljatoomisel. Alates 2002. aastast, kui Tartus Raekoja platsil esietendus A. L. Webberi "Evita", oli ta kuueteistkümne Vanemuises etendunud muusikali muusikajuht ja dirigent. Leinatamme viimaseks tööks Vanemuises jäi A. L. Webberi muusikal "Ooperifantoom".

Aastatel 2003-2007 ja 2011-2014 oli ta riigikogu liige. Alguses kuulus Res Publica fraktsiooni, hiljem on olnud Reformierakonna fraktsioonis.

Leinatamme ärasaatmine toimub esmaspäeval, 20. oktoobril kell 14.00 Tartus, Vanemuise teatri suures majas. Kõik, kes soovivad jätta hüvasti, on teretulnud. Pärgi palutakse mitte tuua.

Toimetaja: Maarja RoonPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics