Suri Tarmo Leinatamm ({{commentsTotal}})

Meie hulgast on 57-aastaselt lahkunud Eesti dirigent, koomik ja poliitik Tarmo Leinatamm.

Viimastel aastatel vältis ta avalikku tähelepanu, sest põdes vähki, vahendasid ERRi teleuudised.

Leinatamm sündis 2. septembril 1957. aastal Keilas. Kõrghariduse omandas ta Tallinna riiklikus konservatooriumis.

Tarmo Leinatamm on olnud Vanemuise peakoormeister, Rahvusooper Estonia dirigent ja Tallinna Filharmoonia direktor. Ta osales mitme ansambli, näiteks Harmoonikute, Elektra ja ROSTA akende koosseisus. Leinatamm on töötanud Kuku raadios ja Eesti televisioonis, kus ta lahutas inimeste meelt näiteks "Kreisiraadioga".

1981-1992 töötas Leinatamm Vanemuise teatris koormeistri, dirigendi ja mõnel puhul ka muusikalise kujundajana. Selle aja jooksul osales ta üle 30 lavastuse (nii balletide, ooperite, muusikalide kui draamalavastuste) väljatoomisel. Alates 2002. aastast, kui Tartus Raekoja platsil esietendus A. L. Webberi "Evita", oli ta kuueteistkümne Vanemuises etendunud muusikali muusikajuht ja dirigent. Leinatamme viimaseks tööks Vanemuises jäi A. L. Webberi muusikal "Ooperifantoom".

Aastatel 2003-2007 ja 2011-2014 oli ta riigikogu liige. Alguses kuulus Res Publica fraktsiooni, hiljem on olnud Reformierakonna fraktsioonis.

Leinatamme ärasaatmine toimub esmaspäeval, 20. oktoobril kell 14.00 Tartus, Vanemuise teatri suures majas. Kõik, kes soovivad jätta hüvasti, on teretulnud. Pärgi palutakse mitte tuua.

Toimetaja: Maarja RoonMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.