Eesti Post tõstab kirjakandjate ja klienditeenindajate palka ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna allkirjastasid AS Eesti Post, Eesti side- ja teenindustöötajate ametiühingute liit ning transpordi ametiühing kollektiivlepingu, mille tulemusel tõuseb alates tulevast aastast esmatasandi töötajate palk keskmiselt 5,8 protsenti.

Samuti lepiti kokku kollektiivlepingu tingimused järgnevaks kolmeks aastaks. Palgatõus vaadatakse üle igal aastal.

Eesti Posti esindaja ütles ERRi uudisteportaalile, et praegu on esmatasandi töötajate palgad miinimumpalgast veidi kõrgemad.

Kui eelmisel aastal lepiti läbirääkimistel kokku neljaprotsendine palgatõus, siis tegelikkuses õnnestus esmatasandi töötajate palku mullu tõsta 5,3 protsenti ja viimase kolme aasta jooksul on palgad tõusnud kokku ligi 18 protsenti, märkis Eesti Post.

"Mul on hea meel, et palgatõus puudutab eelkõige neid töötajaid, kelle palgad olid kõige väiksemad. Kindlasti ei ole ka pärast palgatõusu nende inimeste töötasu selline, nagu me sooviksime, kuid see on siiski samm õiges suunas," ütles AS Eesti Post juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Eesti side- ja teenindustöötajate ametiühingute liidu juhatuse esimees Kadri Kangur väljendas rahulolu, et läbirääkimised möödusid töises õhkkonnas ning kompromisside tulemusel saavutati kokkulepe.

“Meie soovid olid kõrgemad kui ettevõtte võimalused, seega leidsime koos ettevõttega, et keskendume esmatasandi töötajatele. Just nendel ametikohtadel on palgatase täna kõige madalam ning vajab korrigeerimist. Leppisime tööandjaga kokku, et kõige suuremad palgatõusud, kuus protsenti ja enamgi ootavad ees kirjakandjaid ja klienditeenindajaid,“ selgitas Kangur.

Transpordi ametiühingu juhi Jaan-Hendrik Toomeli kinnitusel on ka nemad sõlmitud kokkuleppega rahul. “Hea meel on tõdeda, et jõudsime kokkuleppele kullerite sissetulekute tõusus. Vaadates kogu transpordisektori arengut ja tööjõu situatsiooni, on see väga oluline,” ütles ta.

Kollektiivlepingu tingimused kehtivad võrdselt nii ametiühingute liikmetele kui ametiühingutesse mittekuuluvatele töötajatele.

Toimetaja: Maarja RoonJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema