"Foorum": kooseluseadusest ei peaks saama valimiste peateema ({{commentsTotal}})

ETV saates "Foorum" osalenud poliitikute hinnangul ei peaks kooseluseadusest saama üks tähtsamatest teemadest eelolevatel riigikogu valimistel.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on teatanud, et võtab riigikogus läbi surutud kooseluseaduse tühistamise enda peateemaks valimistel, sest peab seadust halvaks ja tarbetuks.

IRLi liige Urmas Reinsalu tõdes "Foorumis", et kooseluseadus on Eesti ühiskonna jaoks valuline teema. Tema sõnul on tal kahju, et seadust menetleti viisil, mis tõmbas ühiskonna kaheks.

"Arvan, et, eriti praeguses julgeolekupoliitiliselt tundlikus ja stressirohkes olustikus, see ei olnud mõistlik käitumine. See oli rabe ja vastutustundetu käitumine. Selliseks valimisteemaks püüdsid seda pigem muuta need jõud, kes seda seadust kiirsuvrvega läbi surusid. See pole meie jaoks küsimus, mida valimisloosungina üles ehitada, kuigi on õige, et IRL ei toetanud seda seadust," rääkis Reinsalu.

Sotsiaaldemokraat Karel Rüütli sõnas, et samasooliste kooselu reguleerimine ei ole ühiskonna suurim valupunkt. "Kui räägime tõsistest probleemidest, siis need on vaesuses elavad lapsed ja palgavaesus, aga ma pole näinud neid jõude, kes räägivad pereväärtustest, tänavatel protestimas laste vaesuse vastu," ütles Rüütli.

Ta lisas, et kooseluseaduse eelnõu ei olnud erakondade ega riigikogu fraktsioonide eelnõu, vaid saadikute eelnõu. "Mind seadus ei häiri. Kui see muudab osade inimeste elu turvalisemaks ja õnnelikumaks, siis las ta olla," lisas ta.

Reformierakonna liige Urmas Paet loodab, et kooseluseadusest ei tule valimiste teema. "Me ei tohiks teha inimestele rohkem haiget. Väga paljud on senise arutelu käigus saanud haiget, ühiskond on rohkem katki nende arutelude tõttu. Minu meelest ei peaks ükski vastutustundlik ühiskonnategelane ja poliitik tahtlikult inimestele haiget tegema," rääkis Paet.

"Vaieldamatult see teema teeb inimestele haiget, kui keegi üritab seda jälle tõsta mingiks tohutuks poliitiliseks lipuks. Mulle meeldiks kui Eesti jõuaks oma arusaamades ka selles küsimuses võimalikult ruttu normaalsete demokraatlike lääneriikide hulka ja poleks sarnane oma hoiakutes Venemaale, Valgevenele vms ühiskonnale," lisas ta

Keskerakonna liige Mailis Reps märkis, et kooseluseaduse vaidluse tipus tuli esile üks selge asi - järgmises riigikogus on kiiresti vaja kokku leppida rahvaalgatuste ja rahvahääletuste menetlus. "Võtmesõna on tung, soov ja arvamus ise kaasa rääkida, ise otsustada, ise algatada. Me peaks andma inimestele võimaluse tulla otse rääkima, et nad ei pea tegema seda ainult läbi kirjade, et neil on võimalus rahvahääletuseks või rahvaalgatuseks ja ise anda initsiatiivi. Selle eest tuleb järgmisel riigikogul seista," selgitas Reps.

Toimetaja: Merili NaelNahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.