Kahe uue erakonna toetus 5 protsendi lähedale ei ulatunud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Scanpix/Postimees/Toomas Tatar

ERR-i uudistetoimetuse tellitud TNS Emori üle-eestiline küsitlus mõõtis oktoobris esimest korda ka Eesti Vabaerakonna ja Rahva Ühtsuse Erakonna toetust. Valimiskünnise ehk viie protsendi lähedale kumbki erakond küsitluse andmete kohaselt ei jõudnud.

Eesti Vabaerakonna reiting oli 2% ja Rahva Ühtsuse Erakonnal alla ühe protsendi.

Eesti Vabaerakond registreeriti ametlikult 7. oktoobril. Erakonna esimees on Andres Herkel.

Endise eurosaadiku Kristiina Ojulandi juhitud Rahva Ühtsuse Erakonnast sai ametlikult partei käesoleva aasta 4. septembril.

Võrdluseks - sel sajandil on uued erakonnad, mis on oma esimestel valimistel riigikokku saanud, oma esimeses avaldatud reitingus ületanud ka valimiskünnise. Näiteks uue tulijana poliitmaastikule tulnud Res Publica reitingut mõõdeti esimest korda 2001. aasta detsembris, siis ulatus erakonna toetus 10 protsendini. Roheliste reitingut uuriti esimest korda 2006. aasta detsembris ning saadi tulemuseks 9 protsenti.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks nii Reformierakonnale kui ka Keskerakonnale oma hääle 27% valijatest.

Reformierakonna toetus jäi võrreldes septembriga samaks, Keskerakonna teotus kasvas ühe protsendipunkti võrra.

Selge vahemaaga on kolmandale kohale kukkunud sotsiaaldemokraadid. SDE toetus oli oktoobris 19% ja langes võrreldes eelmisega kuuga koguni nelja protsendipunkti võrra.

Toetus Isamaa ja Res Publica Liidule kahanes kahe protsendipunkti võrra 16%-le.

Koalitsioonierakondade kogutoetus oli oktoobris 46%, mis on madalaim näitaja alates uue valitsuse tööleasumisest märtsis.

Parlamendivälistest erakondadest kogusid Rohelised 3%, Konservatiivne Rahvaerakond 3% ning Vabaerakond 2% toetust.

TNS Emor küsitles ERR-i uudistetoimetuse tellimusel 25. septembris 15. oktoobrini 883 valimisealist kodanikku vanuses 18+.

Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus ehk „ei oska öelda“ vastanute protsent kõrvaldatakse. Selline andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega.

Oktoobris oli „ei oska öelda“ vastuste osakaal 35%.

Täpsemalt saab erakondade reitingute mõõtmisest lugeda SIIT.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics