ERR Strasbourgis | Barroso oma ametiaja viimases kõnes: Euroopa Liit oli kuristiku serval ({{commentsTotal}})

{{1413917158000 | amCalendar}}

Euroopa Komisjoni ametist lahkuv president Jose Manuel Barroso toonitas oma ametiaja viimases kõnes Strasbourgis, et Euroopa Liit on viimase kümne aasta kriisidega paremini toime tulnud kui paljud oleksid arvanud.

Euroopa Parlament kuulas üle viimased volinikukandidaadid ning annab homme Jean-Claude Junckeri juhitud Euroopa Komisjonile tõenäoliselt rohelise tule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Barroso tuletas oma sõnavõtus meelde, et EL oli kuristiku serval. Mäletan hästi, kui analüütikud ennustasid peaaegu ühehäälselt Kreeka lahkumist ja pea pooled rääkisid euroala lagunemisest. Ja mis juhtus? Euroalast lahkumist ei toimunud! Võtame peagi vastu euroala 19 liikme. Leedu liitub euroga 1. jaanuaril 2015," rääkis Barroso.

Ta toonitas, et pole juhtinud kärpekomisjoni, vaid seisnud selle eest, et kidura konkurentsivõimega riigid teeksid kodus vajalikud reformid. President kasutas võimalust, et kritiseerida pealinnasid vähese innukuse eest investeerida üleeuroopalistesse projektidesse.

Kireva tausta ja napi poliitikakogemusega Violeta Bulc näitas, et ta on kiire õppija. Siim Kallase tõenäoline mantlipärija Sloveeniast sai kuulamiseks valmistuda alla nädala. Suurem osa eurosaadikuid jäi tulevase transpordivoliniku vastustega rahule. Küsimusi sütelkõndimise või šamanismikursuste kohta ei esitatud. Läti saadik Roberts Žile uuris, mida arvab Bulc vaevaliselt edenevatest transpordiprojektidest, viidates ilmselt Rail Balticu´le.

"Leian, et kontseptsioon "kasuta raha või jääd ilma" on hea, sest see stimuleerib riike, kes vastutuse on võtnud, projekte lõpetama. See on väga hea motivaator," arvas Bulc.

Kuulamisel kõrbenud Alenka Bratušeki asemel energialiidu asepresidendiks ülendatud Maroš Šefčovič kõneles ootuspäraselt vajadusest mitmekesistada Euroopa energiavarustust. Šefčovič mõistis hukka Venemaa, kes kasutab gaasi poliitilise relvana.

Toimetaja: Sven RandlaidLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema