Hanschmidt loodab Estonian Airi kasumisse viia sama strateegiat jätkates ({{commentsTotal}})

Tallinki suurima aktsionäri Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt ütles ETV saatele "Ringvaade" antud intervjuus, et esimese eesmärgina püüaks tema Estonian Airi kasumisse viia, milleks jätkaks senise strateegiaga.

Täna hommik tõi uudise, et Tallinki omanikfirma Infortar Grupp saab Estonian Airi enamusaktsionäriks.

"Ma arvan, et eelmine omanik põletas seal raha päris palju ja me tulime missioonitundest riigile appi ja püüame riiki aidata, et Estonian Air läheks firmaks, mis tegutseb vaba turu majandusreeglite järgi ja teenib ise oma kasumit," vastas Hanschmidt saatejuhi küsimusele, kas uutel omanikel on plaan raha n-ö ahju visata.

Hanschmidt selgitas, et nad on koos Estonian Airi töötajate ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga töötanud välja restruktureerimisplaani, mis näitab, kuidas lennufirma taas kasumisse viia. Kokkuleppe järgi tuleb see esitada Euroopa Komisjonile 31. oktoobriks, pärast mida selgub, kas Estonian Air peab riigiabi tõttu trahve maksma või mitte.

"Me tahame esialgu olla nii strateegiline kui ka finantsiline investor, mis tähendab, et meie eesmärk on firma esimesel perioodil kasumisse viia. Kui me oleme ta kasumisse viinud, siis me hakkame firmat laiendama," rääkis Hanschmidt.

Euroopa Komisjonilt loa saades plaanitakse esmalt kevadel investeerida firmasse kapitali. Hanschmidt kinnitas, et esimesel etapil plaanitakse kõik praegused lennuliinid alles jätta ja tegeleda firma kasumisse viimisega.

Infortari juhatuse esimees tõdes, et esimest korda tundsid nad Estonian Airi vastu huvi juba 2007. aastal, mil lootsid 66% osalust ära osta. Nüüd tuli pärast majanduskriisi uus võimalus.

Hanschmidt leiab, et Estonian Airi praegune juhtkond on väga hästi käitunud. "Aastal 2012 tulid nad ametisse. Estonian Airi bränd, Estonian Airi imidž on läinud paremaks. Ka efektiivsuse numbrid on tõusnud," loetles ta.

"Kui me sama strateegiat jätkame, siis ma arvan, et ta ikkagi läheb kasumisse," ütles Hanschmidt ja lisas: "Esimesel etapil me tahaksime olla regionaalne lennukompanii Põhja-Euroopas."

Unistuste sihtkohana tõi Hanschmidt saate lõpus välja Dubai. Potentsiaali oleks ka Aasia turistide vedamisel, mida praegu teeb paljuski Tallink laevadega.

Estonian Airi kahjum oli 2014. aasta esimesel poolaastal 5 miljonit eurot, 2013. aastal aga 8,1 miljonit eurot. Kodumaine lennufirma on viimastel aastatel saanud riigiabi umbes 25 miljonit eurot ning Euroopa Komisjoniga käib hetkel vaidlus, kas selline rahasüst on ikka seaduslik või mitte.

Toimetaja: Liis VelskerJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema