TTÜ õppekeskus Vändra vallas pakub huvi ka välismaa geoloogidele ({{commentsTotal}})

{{1414673955000 | amCalendar}}

Tallinna tehnikaülikool avas täna Vändra vallas Särghaual maateaduste ja keskkonnatehnoloogia õppekeskuse. Selle ehitamise, sisustamise ja õppevahendite soetamisele kulus ligi 2,5 miljonit eurot, millest 90 protsenti tuli Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Avatavast õppekeskusest rääkides ütleb Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi direktor Atko Heinsalu, et seda ei rajatud juhuslikku paika, sest 1970. aastatel sai toonane Teaduste Akadeemia geoloogiainstituut ajaloolise Särghaua põlistalu maad ja väga kehvas seisus hooned endale välibaasiks, vahendasid ERRi raadiouudised.

Aastakümnete jooksul on teadlased püüdnud seda talu korras hoida ja kogunud sinna hindamatu väärtusega kivimeid.

"Siin on kümnete kilomeetrite kaupa maapõuest puuritud puursüdamikke, maavarasid, kivimeid, mineraale. Selle kõige põhjal oleme me teinud minu arvates väga head rahvusvahelisel tasemel geoloogiat. Nüüd on ilmselt aeg anda oma teadmisi tagasi ühiskonnale. Selleks oleme me Euroopa regionaalarengufondi vahenditega ehitanud mõned uued hooned ning renoveerinud mõned vanad," rääkis Heinsalu.

"Kõik need puursüdamikud, mida kolleegid siin imetlevad, on ju kogu aeg olemas olnud. Nende teaduslik väärtus on nii suur, et kõigepealt me pidime tagama neile normaalsed säilimistingimused," ütles TTÜ teadusprorektor Erkki Truve "Aktuaalsele kaamerale".

Särghaua maateaduste õppekeskus valmis. "Plaanis on anda selles õppekeskuses loodusteaduslikku haridust just eluta looduse vallas ehk tutvustada meie maapõue saladusi. Kõik soovijad on teretulnud - nii kooliõpilased, õpetajad, kui ka teadlased," ütles ta.

"Meil on tuntud välismaa teadlastest järjekord ukse taga. Alles eelmine nädal olid meil Cambridge'i ülikoolist siin proove võtmas kaks järeldoktoranti. Sellest koostööst tuleb kindlasti väga vahvat teadust," märkis Heinsalu.

Toimetaja: Maarja Roon



Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics