Rail Balticu projektijuht: trass puudutab 700 kinnisasja ({{commentsTotal}})

Pärnus puuritakse raudtee alust maad.
Pärnus puuritakse raudtee alust maad. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on välja arvutanud, et Rail Balticu trassi rajamine puudutab ligikaudu 700 kinnisasja, millest 150 kuuluvad juba riigile.

Rail Balticu projektijuht Miiko Peris ütles Vikerraadio saates „Reporteritund“, et arvestades mahtu, on kinnisasjade arv väike – trassi pikkus on 211 kilomeetrit ja see puudutab ligikaudu 550-600 eraomandis kinnistut, mille puhul tuleb rääkida negatiivsete mõjude kompenseerimisest.

„Arvestades meie teisi kogemusi majandusministeeriumis teeprojektide elluviimisel ei ole see tegelikult suur number. Ei saa öelda, et see on täiesti olematu, sest seal on inimeste eraomand, inimeste kodud, mis on kindlasti ka meile väga olulised. Nendega tuleb tegeleda,“ rääkis Peris.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on hinnanud seda statistikat teiste teeobjektide statistikaga võrreldes, täpsemalt seda, kui kaugele need vaidlused võiks minna ning kui palju maavaidlustest jõuaks kohtusse. Selle kohaselt lahenevad 90 protsenti vaidlustest kokkuleppega.

„See tähendab, et inimesed leiavad riigiga mõistuspärase kokkuleppe, millele nad ise on valmis alla kirjutama. Ja loomulikult on riigi poolt teha, et see kokkulepe isiku suhtes oleks võimalikult mõistlik,“ sõnas Peris.

Perise sõnul jõutakse allesjäänud kümnendikuga mõnega mitmendas ringis kokkuleppele ning mõni vaidlus jõuab ilmselt ka kohtusse.

Valitsusse peaks trassialternatiivid jõudma novembri alguses. 2015. aasta alguses tahab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tutvustada avalikkusele lõplikku planeeringulahendust.

„Mis on arvestanud kõikide kompromissidega, et kas oleme kõigest õigesti aru saanud. Samal ajal läheb lahti ehitusprojekti koostamine,“ rääkis Peris.

Kui kõik läheb hästi, võib ehitustöödega alustada 2017. aastal, realistlikum on Perise sõnul siiski 2018. aasta. Eesti omafinantseering Rail Balticu ehituses on 460 miljonit eurot.

Toimetaja: Mari RebaneLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema