Eesti konsul kohtub homme Eston Kohveriga ({{commentsTotal}})

Eston Kohver Moskvas vahi all. Autor: RIA Novosti/Scanpix

Venemaa võimud andsid Eesti konsulile loa kohtuda homme Eestist ebaseaduslikult Venemaale viidud ja seal vahi all viibiva kaitsepolitseiniku Eston Kohveriga.

Välisministeeriumist öeldi ERRi uudisteportaalile, et Eesti konsul Moskvas Signe Matteus kohtub Eston Kohveriga neljapäeva hommikul.

Konsul on saanud Kohveriga seni kohtuda neljal korral, viimati 15. oktoobril.

Eelmisel reedel pikendas Moskva Lefortovo rajoonikohus Eston Kohveri eeluurimisvanglas hoidmise tähtaega kuni 5. jaanuarini.

Eesti konsuli palvet kohtuistungil osalemiseks ei rahuldatud.

Eston Kohveri Venemaale toimetamine

5. septembri hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitseinikult Eston Kohverilt ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale.

Intsident toimus Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel, kust Eston Kohver viidi füüsilist jõudu kasutades relva ähvardusel Venemaale.

Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine.

Kaitsepolitsei teatel täitis Eston Kohver teenistuskohustusi seoses piiriülese kuriteo tõkestamisega.

Eestis on käivitatud kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad vabaduse võtmist ja Eesti riigipiiri ebaseaduslikku ületamist.

Toimetaja: Sven RandlaidMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.