Eesti konsul kohtub homme Eston Kohveriga ({{commentsTotal}})

Eston Kohver Moskvas vahi all.
Eston Kohver Moskvas vahi all. Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Venemaa võimud andsid Eesti konsulile loa kohtuda homme Eestist ebaseaduslikult Venemaale viidud ja seal vahi all viibiva kaitsepolitseiniku Eston Kohveriga.

Välisministeeriumist öeldi ERRi uudisteportaalile, et Eesti konsul Moskvas Signe Matteus kohtub Eston Kohveriga neljapäeva hommikul.

Konsul on saanud Kohveriga seni kohtuda neljal korral, viimati 15. oktoobril.

Eelmisel reedel pikendas Moskva Lefortovo rajoonikohus Eston Kohveri eeluurimisvanglas hoidmise tähtaega kuni 5. jaanuarini.

Eesti konsuli palvet kohtuistungil osalemiseks ei rahuldatud.

Eston Kohveri Venemaale toimetamine

5. septembri hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitseinikult Eston Kohverilt ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale.

Intsident toimus Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel, kust Eston Kohver viidi füüsilist jõudu kasutades relva ähvardusel Venemaale.

Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine.

Kaitsepolitsei teatel täitis Eston Kohver teenistuskohustusi seoses piiriülese kuriteo tõkestamisega.

Eestis on käivitatud kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad vabaduse võtmist ja Eesti riigipiiri ebaseaduslikku ületamist.

Toimetaja: Sven RandlaidPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics