Arstitudengid julgustavad gripi vastu vaktsineerima ({{commentsTotal}})

HPV vaktsiin ennetab nii kondüloome kui emakakaelavähki.
HPV vaktsiin ennetab nii kondüloome kui emakakaelavähki. Autor/allikas: Wikimedia Commons

Ligi kakssada Tartu ülikooli arstitudengit vaktsineerib end selle nädala jooksul gripi vastu. Tudengid soovivad sellega juhtida tähelepanu vaktsineerimise vajalikkusele.

Kui eestlaste lemmik lugemisvarast ehk edetabelitest alustada, siis on Eesti Euroopa liidus üks kõige nigelamaid riike elanikkonna grippi vaktsineerituse osas. Kuna tegemist on vabatahtliku tegevusega, siis paljud seda vajalikuks ei pea. Nii haigestuvad kümned tuhanded inimesed grippi, põevad selle raske haiguse läbi ja võivad nii koolist, lasteaiast või töölt eemal olla nädalaid, vahel ka kuid. Paljud paraku ka surevad, vahendavad ERR-i raadiouudised.

Tartu ülikooli kliinikumi nahahaiguste osakonna juhataja Matti Maimets ütles, et arstitudengid tegelevad väga õige asjaga ning asja üks eriti hea pool on selles, et kuna meditsiinitöötajad liiguvad väga palju haigete seas, on nad ka potentsiaalseteks haiguse edasikandjateks. Vaktsineeritud inimesega seda ohtu aga pole.

"Arstide ja arstiteaduskonna tudengite vaktsineeritus näitab, et nad hoolivad oma patsientidest. Seda nimetatakse ravikvaliteediks või raviohutuseks. Kui nad seda tudengina teevad, siis teevad ka arstidena. Probleem on selles, et meid ümbritsevad haigemajas langenud immuunsusega patsiendid, vanad inimesed ja enneaegsed vastsündinud. Kui nemad gripi saavad meie käest, siis nad surevad ära. Me ei tohi seda lubada," rääkis Maimets.

Gripi vastu tuleb end vaktsineerida igal sügisel. Maimetsa sõnul on selleks praegu parim aeg, sest ajalugu näitab, et gripp jõuab meile uue aasta saabudes.
Arstiteadusüliõilaste seltsi liige Teesi Sepp ütles, et vaktsineeritud arstitudengite arv on 200 tublisti kõrgem, sest paljud on ise või tööandja juures juba vaktsiini saanud.

"Gripi kõrghooaeg ei ole hetkel Eestisse jõudnud, aga soovituslik olekski end oktoobris või novembris vaktsineerida," ütles Sepp.

Sepp soovis just eriti vanematele ja kroonilisi haigusi põdevatele inimestele südamele panna, et gripp võib kaasa tuua tüsistused, näiteks kopsupõletiku.

"Gripp teeb rohkem halba, kui me endale teadvustada tahame," lõpetas Sepp.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics