Kangro: meil on praegu selge plaan olla parteitud ({{commentsTotal}})

Eesti Hooldajate Liidu juht Tiina Kangro tunnistas "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus ühinemist IRL-i valimisnimekirjaga kommenteerides, et võimaliku koostöö osas tehti tööd mitme erakonnaga. Samas on Kangro ja tema mõttekaaslased teinud hetkel otsuse püsida parteitutena.

Kangro rääkis, et otsus poliitikasse minna oleks tehtud ka siis, kui president oleks täna jätnud töövõimereformi puudutava seaduse välja kuulutamata, sest see poleks olnud iseenesest lahendus. "Keegi peab ju need seadused sellisel juhul ikkagi ära remontima ja kogu selle asja läbi töötama uuesti ja paremini," nentis ta.

Puudega inimeste ja hooldajate idee end aktiivse poliitikaga siduda küpses Kangro kinnitusel samm-sammult. "Me ei olnud veel ise paar kuud tagasi kindlad, et see üldse juhtub, me lihtsalt mängisime selle mõttega. Aga kõik jooksiski kokku täpselt niimoodi, et muud võimalust ei jäänud. Et kui see teerull ikkagi meist üle sõitis ja meie taha oli koondunud juba nii palju organisatsioone ja inimesi poleks me saanud lõpetada siin ära, et justkui meist sõideti üle ja aitäh, me siis rohkem ei tee," selgitas Kangro.

Küsimusele, miks tema ja ta kaaslased IRL-iga päriselt ei liitu, vastas Kangro, et neil on praegu täiesti selge plaan ollagi parteitud.

"Nagu sai ka öeldud, et tore oleks ju mõelda, et teeme oma partei ja see partei on nii tore ja võimukas ja saab riigi elu korda - aga see on utoopia. Kui vaadata kas või seadusest tulenevat süsteemi, kus uus partei on täiesti ilma rahata, ta peab maksma isegi kandideerimise eest suuri summasid. Meie liikmetest osa on töövõimetuspensioni saajad. Ehk see ei oleks olnud absoluutselt võimalik. Ja nagu öeldud, milleks kulutada energiat selle peale, et hakata looma parteid, kui meie eesmärk on tegelikult tegeleda selle temaatikaga," põhjendas hooldajate liidu juht.

"Aktuaalse kaamera" ajakirjanik küsis seepeale, kas enese ühe parteiga sidumine võib osutuda ka problemaatiliseks.

"See oli ka minu üleskutse, mille ma tegin piketil Vabaduse väljakul, kus ma kutsusin üles inimesi, et minge kõikidesse erakondadesse. Et minge ja saage seal tegijateks ja teeme siis koostööd. Aga selline stsenaarium küpseks väga kaua, kuigi endiselt ma arvan, et see oleks hea mõte," vastas Kangro. "See, mille järgi me endale otsisime hetkel partneri, on tegelikult kokkupuutepunkt - kas me saime kaubale meie programmi elementide sobivuse osas sellele parteile. Kas nad on võimelised meiega sõlmima kokkuleppe, et see, mida meie näeme Eesti sotsiaalse õigluse arendamise jaoks vajalik olevat ära teha, et see sobib neile ja nad löövad meiega käe. Et jah, nad võtavad selle oma programmi ja nad on nõus meiega koos selle ellu viima - meie poolt ekspertiis, nende poolt siis see, et nad on parlamendipartei."

Kangro rõhutas, et nende eesmärk oli leida partner, kes on võimeline viima ellu neid mõtteid, mida tema ja tema mõttekaaslased on välja pakkunud. "Ega me siis ei saa kaubelda oma mõtteid kellelegi, kellele need ei sobi. See oli päris intensiivne töö, me töötasime mitme parteiga ja meie valik oli kolme kriteeriumi järgi - kes oli koostöövalmis meiega ja huvitatud meist, kes oli usaldusväärne meile selle programmi elluviimiseks ja kes oli meie jaoks piisavalt võimekas meie programmi realiseerimise osas," ütles ta lõpetuseks.USA asepresident Mike Pence.USA asepresident Mike Pence.
Dotsent: Pence ütleb eestlastele, mida kuulda soovime

Nädala lõpus saabub Eestisse ametlikule riigivisiidile USA asepresident Mike Pence. Tallinna ülikooli dotsendi Matthew Crandalli hinnangul ütleb Pence eestlastele seda, mida siin kuulda soovitakse.

Uuendatud: 21:58 
Filosoof Anne Dufourmantelle (1964-2017).Filosoof Anne Dufourmantelle (1964-2017).

Tuntud prantsuse filosoof hukkus uppumisohtu sattunud lapsi päästes

Reedel hukkus Saint-Tropez' kuurortlinna lähistel Pampelonne'i rannas tuntud prantsuse filosoof ja psühhoanalüütik Anne Dufourmantelle, kes oli läinud päästma kaht uppumisohtu sattunud last.

Jüri Karindi aastal 2006.Jüri Karindi aastal 2006.
Suri näitleja ja teatrimees Jüri Karindi

24. juulil lahkus meie seast 74-aastasena Eesti näitleja ja teatrimees Toivo-Jüri Karindi (02.08.1942–24.07.2017).

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Automaat, arhiivifoto.Automaat, arhiivifoto.
CNN avaldas videod Talibani käes olevatest Vene relvadest

CNN on saanud enda valdusse videod, mis suurendavad kahtlusi, et Venemaa on tarninud Afganistanis tegutsevale äärmusrühmitusele Taliban moodsamat relvastust. Nii Afganistani võimud kui ka USA on Moskvat käesoleval aastal korduvalt süüdistanud Talibani relvastamises, Venemaa esindajad on aga kõik sellised väited tagasi lükanud.

Eesti võrkpallifännidEesti võrkpallifännid
Eestist sõidab võrkpalli EM-finaalturniirile ligi 1500 fänni

Kuni juuni lõpuni oli Eesti võrkpallisõpradel võimalus osta Eesti võrkpallikoondise EM-i alagrupimängude pileteid ainult Eesti fännidele reserveeritud sektoritesse. Fännid kasutasid võimalust aktiivselt, augusti lõpus sõidab rahvuskoondisele kaasa elama umbes poolteist tuhat poolehoidjat.

TÜ raamatukoguTÜ raamatukogu
TÜ raamatukogu valmib tuleva aasta detsembris

Tartu ülikooli (TÜ) raamatukogu ehitustöid jätkavad YIT Ehituse asemel AS Ehitustrust ja Tallinna Ehitustrust ning tööd lõppevad esialgse kava kohaselt tuleva aasta detsembris.

Kirjanik Indrek Hargla, 2013Kirjanik Indrek Hargla, 2013
Selgusid aasta parimad ulmeteosed

Eesti ulmeühing jagas 20. korda ulme aastaauhindu Stalker.

Kütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.