IRL avalikustas valimisnimekirjad ({{commentsTotal}})

{{1418476835000 | amCalendar}}

Tallinnas on esinumbrid Ken-Marti Vaher, Viktoria Ladõnskaja ja Urmas Reinsalu. Peaministrikandidaat Juhan Partsi sõnul on IRLi peamine konkurent eelseisvatel valimistel Reformierakond.

Harju- ja Raplamaal leiab esinumbrite hulgast näiteks Juhan Partsi. Anvar Samost on esinumbriks Ida-Virumaal. Hiljuti poliitikasse läinud teinegi ajakirjanik Maire Aunaste on esinumber Põlva-, Valga- ja Võrumaal.

Endine Tartu ülikooli rektor ja haridusminister Jaak Aaviksoo kandideerib aga Tartu- ja Jõgevamaal. Tartu linnas seevastu on esinumbriks Margus Tsahkna.

Eesti Ekspressi endine ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja kandideerib esinumbrina Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas, kus liidriroll on kuulunud Keskerakonnale ja Edgar Savisaarele, kes tegi seal eelmistel valimistel üle Eesti parima tulemuse ning kandideerib samas arvatavasti nüüdki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ladõnskaja ütles, et paljud poliitilised konkurendid mängivad rahvusteemal, kuid IRL ei kutsunud teda tema rahvuse pärast.

IRLi nimekirjas on ka mitu puuetega inimeste esindajat, keda hiljuti võis näha pikettidel Toompeal oma õiguste eest seismas. Näiteks on Hooldajate Liidu juht Tiina Kangro 125 kohaga üleriigilises nimekirjas 56-s ja Harju- ning Raplamaal neljas, Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liige Tiia Sihver on üleriigilises nimekirjas 65-s ja Haabersti-Kristiine, Põhja Tallinna ringkonnas seitsmes. Kurtide Liidu juhatuse esimees Tiit Papp on üleriigilises nimekirjas 103-s ning Mustamäe- ja Nõmme valimisringkonnas 9-s.

"Me oleme pika-pika sammu edasi astunud, loodetavasti kunagi jõuame ka tõmbelukuni," ütles IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts. See tähendab, et naised-mehed on nimekirjas vaheldumisi.

Parts: IRLi peamine konkurent on Reformierakond

IRL-i peaministrikandidaat Juhan Parts ütles "Aktuaalsele kaamerale", et erakonna põhikonkurent valimistel on Reformierakond, kes viljeleb mugavuspoliitikat ja kelle lauasahtlis on mitmeid tegemata asju, nagu maksureform ja haldusreform.

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, miks IRL ise haldusreformi ei teinud valitsuses olles, vastas Parts, et koalitsioonis polnud selles küsimuses üksmeelt.

"IRL on olnud ainus erakond. kes on kümme aastat seda ajanud. Meie mandaat on olnud täpselt, nagu ta on olnud," ütles Parts.

Parts ei arva, et IRL oli koalitsioonilepet kokku pannes liialt nõrk läbirääkija. "Ei, ma ei ütleks. Me kõik oma valimislubadused viisime ellu, aga see oli sisuliselt teema, kus välistati täna Eesti jaoks hädavajalik kaasaegne omavalitsuskorraldus."

Nr 1 Haabersti-Kristiine-Põhja-Tallinn
Ken-Marti Vaher
Liisa-Ly Pakosta
Tarmo Kruusimäe
Maksim Rogalski
Diana Ingerainen
Imre Rammul
Tiia Sihver
Avo Üprus
Tiit Meren
Henrik Aavik
Tiit Riisalo
 

Nr 2 Kesklinn-Lasnamäe-Pirita
Viktoria Ladõnskaja
Sven Sester
Erki Nool
Hendrik Agur
Riina Solman
Kalev Vapper
Lagle Parek
Priidu Pärna
Reet Trei
Madis Päts
Linda Eichler
Illimar von Wiren
Sülvi Sarapuu
Juku-Kalle Raid

Nr 3 Mustamäe-Nõmme
Urmas Reinsalu
Siim Kiisler
Mart Nutt
Evelin Samuel
Urmas Mardi
Andres Öpik
Andres Ergma
Jaak Uudmäe
Tiit Papp
Madis Kübar

Nr 4 Harju-Raplamaa
Juhan Parts
Marko Mihkelson
Andrus Saare
Tiina Kangro
Aivar Riisalu
Lauri Vahtre
Mari-Ann Kelam
Kaupo Rätsepp
Andres Laisk
Kadri Tillemann
Tiit Leier
Jan Trei
Priit Põldmäe
Andres Kaarmann
Reet Roos
Toomas Tõniste

Nr 5 Saare-Lääne-Hiiumaa
Raivo Aeg
Tõnis Palts
Merle Mäesalu
Kaido Kaasik
Georg Linkov
Raimond Lunev
Alar Schönberg
Nr 6 Lääne-Virumaa
Marko Pomerants
Einar Vallbaum
Mihkel Juhkami
Helle Noorväli
Ain Suurkaev
Hannes Mets
Tauno Toompuu

Nr 7 Ida-Virumaa
Anvar Samost
Kaja Kreisman
Andres Noormägi
Ants Pauls
Janek Raik
Risto Lindeberg
Aivo Tamm
Artur Põld
Tunne Kelam

Nr 8 Järva-Viljandimaa
Helir-Valdor Seeder
Kaia Iva
Tiina Oraste
Ando Kiviberg
Priit Värk
Ene Saar
Lembit Kruuse
Marko Tiitus
Kalju Kertsmik

Nr 9 Jõgeva-Tartumaa
Jaak Aaviksoo
Aivar Kokk
Elle Kull
Andres Arrak
Anti Orav
Toivo Peets
Joel Luhamets
Rain Sangernebo
Aare Anderson
Mihkel Kübar

Nr 10 Tartu linn
Margus Tsahkna
Peeter Laurson
Kalle Muuli
Anneli Kannus
Mihhail Lotman
Jüri Kõre
Piret Orav
Karl Kull
Tõnu Lehtsaar
Ene Ergma

Nr 11 Põlva-Valga-Võrumaa
Maire Aunaste
Priit Sibul
Ülo Tulik
Ullo Preeden
Arne Tilk
Kaul Nurm
Kurmet Müürsepp
Marek Mekk
Kalle Vister

Nr 12 Pärnumaa
Annely Akkermann
Andres Metsoja
Rein Kilk
Tiit Matsulevitš
Meelis Kukk
Krista Nõmm
Lauri Luur
Georg Männik
Trivimi Velliste

Toimetaja: Marju Himma, Sven RandlaidÜleujutus Rocca al Mares.Üleujutus Rocca al Mares.
Tugev vihmasadu põhjustas Rocca al Mare keskuses uputuse

Neljapäevaõhtune tugev vihmasadu põhjustas üleujutusi mitmel pool Tallinnas, sealhulgas tekkis uputus Rocca al Mare keskuses.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.