Uuring: Reformierakonna edumaa on konkurentide ees suurenenud ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Valitseva Reformierakonna toetus kerkis detsembris viimase kahe aasta kõrgeimale tasemele ehk 32 protsendile, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Reformierakonnale 32 protsenti valijatest. Kuu varasemaga võrreldes kasvas Reformierakonna toetus 3 protsendipunkti võrra.

TNS Emori uuringujuht Aivar Voog märkis, et peaministripartei on seega ületanud septembrit ja oktoobrit iseloomustanud väikese languse ja on tagasi suveperioodi iseloomustanud 30 protsendi taseme lähedal.

"Nende reitingu tõusule aitasid kaasa asjaolud, et Reformierakond on olnud viimaste kuude jooksul meedia tähelepanu keskmes ning teiseks nad on alustanud suhteliselt intensiivselt ka juba oma valimiseelsete meediareklaamidega," märkis Voog.

Populaarsuselt teisele kohale tõusis aasta lõpuks Keskerakond 23 protsendi suuruse toetusega. Napilt kolmandaks jäi Sotsiaaldemokraatlik Erakond 21 protsendiga.

Kuu varasemaga võrreldes nende erakondade toetus suurt ei muutunud – Keskerakonna toetus kasvas 1 ja sotsiaaldemokraatidel kahanes 1 protsendipunkti võrra.

Parlamendiparteidest on jätkuvalt madalaima toetusega Isamaa ja Res Publica Liit, kellele lubas oma hääle anda 16 protsenti vastanutest. Kuu varasemaga võrreldes kahanes IRL-i toetus 2 protsendipunkti võrra.

Parlamendivälistest erakondadest kogusid nii Rohelised kui ka Konservatiivne Rahvaerakond mõlemad 2 protsenti toetust. Vabaerakonda, Iseseisvusparteid ja Rahva Ühtsust toetas kõiki 1 protsent vastanutest.

Voog ütles, et kuigi SDE reiting on mõnevõrra taastunud kooseluseaduse vastuvõtmisest tingitud langusest oktoobris, on see ikkagi mõnevõrra madalam suvisest 24-26 protsendi tasemest.

"IRL reiting on viimased neli kuud liikunud vahemikus 16-18 protsenti, seega neid iseloomustab suhteliselt stabiilne tase," lausus uuringujuht.

Parlamendivälistest erakondadest kogusid nii Rohelised kui ka Konservatiivne Rahvaerakond 2 protsendilise toetuse. Vabaerakonna ja Rahva Ühtsuse erakonna toetus jäi 1 protsendi piirimaile.

 

TNS Emor küsitles ERR-i uudistetoimetuse tellimusel 19. novembrist 11. detsembrini 905 valimisealist kodanikku vanuses 18+.

Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus ehk „"ei oska öelda"“ vastanute protsent kõrvaldatakse.
Selline andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega.

Oktoobris oli „"ei oska öelda"“ vastuste osakaal 30%.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.