Uuring: Reformierakonna edumaa on konkurentide ees suurenenud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valitseva Reformierakonna toetus kerkis detsembris viimase kahe aasta kõrgeimale tasemele ehk 32 protsendile, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Reformierakonnale 32 protsenti valijatest. Kuu varasemaga võrreldes kasvas Reformierakonna toetus 3 protsendipunkti võrra.

TNS Emori uuringujuht Aivar Voog märkis, et peaministripartei on seega ületanud septembrit ja oktoobrit iseloomustanud väikese languse ja on tagasi suveperioodi iseloomustanud 30 protsendi taseme lähedal.

"Nende reitingu tõusule aitasid kaasa asjaolud, et Reformierakond on olnud viimaste kuude jooksul meedia tähelepanu keskmes ning teiseks nad on alustanud suhteliselt intensiivselt ka juba oma valimiseelsete meediareklaamidega," märkis Voog.

Populaarsuselt teisele kohale tõusis aasta lõpuks Keskerakond 23 protsendi suuruse toetusega. Napilt kolmandaks jäi Sotsiaaldemokraatlik Erakond 21 protsendiga.

Kuu varasemaga võrreldes nende erakondade toetus suurt ei muutunud – Keskerakonna toetus kasvas 1 ja sotsiaaldemokraatidel kahanes 1 protsendipunkti võrra.

Parlamendiparteidest on jätkuvalt madalaima toetusega Isamaa ja Res Publica Liit, kellele lubas oma hääle anda 16 protsenti vastanutest. Kuu varasemaga võrreldes kahanes IRL-i toetus 2 protsendipunkti võrra.

Parlamendivälistest erakondadest kogusid nii Rohelised kui ka Konservatiivne Rahvaerakond mõlemad 2 protsenti toetust. Vabaerakonda, Iseseisvusparteid ja Rahva Ühtsust toetas kõiki 1 protsent vastanutest.

Voog ütles, et kuigi SDE reiting on mõnevõrra taastunud kooseluseaduse vastuvõtmisest tingitud langusest oktoobris, on see ikkagi mõnevõrra madalam suvisest 24-26 protsendi tasemest.

"IRL reiting on viimased neli kuud liikunud vahemikus 16-18 protsenti, seega neid iseloomustab suhteliselt stabiilne tase," lausus uuringujuht.

Parlamendivälistest erakondadest kogusid nii Rohelised kui ka Konservatiivne Rahvaerakond 2 protsendilise toetuse. Vabaerakonna ja Rahva Ühtsuse erakonna toetus jäi 1 protsendi piirimaile.

 

TNS Emor küsitles ERR-i uudistetoimetuse tellimusel 19. novembrist 11. detsembrini 905 valimisealist kodanikku vanuses 18+.

Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus ehk „"ei oska öelda"“ vastanute protsent kõrvaldatakse.
Selline andmete näitamise viis muudab erakondade reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega.

Oktoobris oli „"ei oska öelda"“ vastuste osakaal 30%.

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema