Artur Taevere: paljud noored mõtlevad liiga hilja, mida pärast keskkooli teha ({{commentsTotal}})

Heateo Sihtasutuse looja, Noored Kooli ja Noore Õpetlase stipendiumi ellukutsuja Artur Taevere tõdes, et noored võiksid varem oma tuleviku peale mõelda.

Artur Taevere meenutas ETV heategevussaates "Jõulutunnel", millise kadalipu ta läbis 15 aastat tagasi, kui soovis minna õppima Inglismaale Oxfordi ülikooli. Tänu fondidele, ettevõtetele ja headele inimestele sai ta kooli minna.

Osaliselt tänu sellele kogemusele lõi Taevere ka Heateo Sihtasutuse. "Olen ise mõelnud, et kui keegi on sind toetanud või aidanud, siis see tuleb sulle endale ka loomulikuna. Ülikooliaeg mõjutas mind palju, õppisin Oxfordis filosoofiat, politoloogiat ja majandust ning mu esimene mõte oli minna Londonisse tööle ja ruttu laenud tagasi maksta, aga seal mõtlesin asja ümber. Tulin Eestisse ja märkasin, et paljud inimesed märkavad probleeme Eesti ühiskonnas, aga sageli ei osata midagi teha. Heateo Sihtasutuse algne mõte oligi pakkuda inimestele praktilisi võimalusi, mida nad saavad teha oma ajaga või rahaga," selgitas ta.

Praegu on tema loodud Noore Õpetlase stipendium aidanud üle Eesti 90 noort headesse välismaa ülikoolidesse õppima.

"Kui olin Oxfordis ära käinud, siis märkasin, et minu olukorras on väga palju noori veel, kes on nutikad, headesse ülikoolidesse sisse saanud, aga raha ei ole. Siis lõime Noore Õpetlase stipendiumi, mida toetab Eesti riik läbi haridusministeeriumi, Archimedese, pool stipendiumist tuleb erinevatelt ettevõtjatelt ja eestlastelt, kes töötavad erinevates riikides," rääkis Taevere. Stipendium on Eestis olnud juba 10 aastat.

Ettevõtjad saavad tema sõnul järjest rohkem aru, et noori on vaja toetada. Samas peab abi saamiseks ka vaeva nägema. "Toetajatering on püsinud ja laienenud aastate jooksul," märkis ta siiski.

Taevere tõdes, et paljud noored hakkavad liiga hilja mõtlema sellele, mida pärast keskkooli edasi teha. "Sellele tuleb hakata üsna vara mõtlema. Mina hakkasin kandideerima juba 12. klassi alguses, aga enne seda pidid olema tehtud juba näiteks inglise keele testid. Noortel, kes praegu on 10. ja 11. klassis, on paras aeg hakata sellele mõtlema ning vaadata Euroopase ja Ameerikasse. See on võimalik ja see on väga lahe ja võimas kogemus," kinnitas ta.

Tänavune "Jõulutunnel" kogub raha abi vajavate noorte huvihariduse toetuseks.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema