Tänasega lõppeb EG Võrguteenuse tegevusluba gaasi edastamiseks ({{commentsTotal}})

Tänasega lõppeb Eesti gaasivõrgu süsteemihalduri EG Võrguteenuse tegevusluba gaasi edastamiseks, sest tehing gaasivõrgu eraldamiseks müüjast pole veel lõpuni jõunud.

Tarbijal muretsemiseks aga põhjust pole, sest kuni omanikevahetuse jõustumiseni peab ettevõte gaasiga varustamise siiski tagama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2012. aastal võttis riigikogu vastu otsuse, et gaasitorud ja gaasimüük ei tohiks olla samade omanike käes ning torude maha müümiseks on aega 2015. aasta alguseni.

Tänavu novembris teatas Eesti elektrisüsteemihaldur Elering, et nemad tahavad gaasi põhivõrguettevõttes enamusosalust osta, kuid protsessi ajamahukuse tõttu pole tehingut veel lõpuni viidud.

Põhivõrguettevõtte EG Võrguteenuse tegevusluba gaasi edastamiseks lõppeb aga tänasega ära.

"Siin tekib juriidilises mõttes kohustuste kollisioon, kus elutähtsat teenust peab edasi osutama, teiselt poolt seadus keelab ilma tegevusloata tegutseda valdkonnas, mis tegevusluba nõuab," selgitas Advokaadibüroo Glimstedt energiaõiguse advokaat Moonika Kukke.

Konkurentsiamet tegi ettevõttele eile ettekirjutuse, et olenemata sellest, kas neil 1. jaanuaril tegevusluba on või mitte, peavad nad gaasivarustuse tagama.

"Ma olen täiesti veendunud ja kindel selles, et homme mitte midagi ei juhtu, kõikides kodudes, kõikidel tarbijatel on gaasivarustus olemas. Ja kui vastavalt seadusele toimub omanikevahetus, siis konkurentsiamet algatab koheselt menetluse tegevusloa väljastuseks. Aga see saab muidugi toimuda alles järgmisel aastal," rääkis konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Homme jõustub ka EG Võrguteenuse omanikfirma Võrguteenus Valdus põhikirja muudatus, millega võetakse firma omanikeringi kuuluvatelt energiatootjatelt ja -müüjatelt kontroll ettevõtte tegevuse üle, mis on aluseks ka tegevusloa saamisel.

Toimetaja: Liis VelskerVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.