Tänasega lõppeb EG Võrguteenuse tegevusluba gaasi edastamiseks ({{commentsTotal}})

Tänasega lõppeb Eesti gaasivõrgu süsteemihalduri EG Võrguteenuse tegevusluba gaasi edastamiseks, sest tehing gaasivõrgu eraldamiseks müüjast pole veel lõpuni jõunud.

Tarbijal muretsemiseks aga põhjust pole, sest kuni omanikevahetuse jõustumiseni peab ettevõte gaasiga varustamise siiski tagama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2012. aastal võttis riigikogu vastu otsuse, et gaasitorud ja gaasimüük ei tohiks olla samade omanike käes ning torude maha müümiseks on aega 2015. aasta alguseni.

Tänavu novembris teatas Eesti elektrisüsteemihaldur Elering, et nemad tahavad gaasi põhivõrguettevõttes enamusosalust osta, kuid protsessi ajamahukuse tõttu pole tehingut veel lõpuni viidud.

Põhivõrguettevõtte EG Võrguteenuse tegevusluba gaasi edastamiseks lõppeb aga tänasega ära.

"Siin tekib juriidilises mõttes kohustuste kollisioon, kus elutähtsat teenust peab edasi osutama, teiselt poolt seadus keelab ilma tegevusloata tegutseda valdkonnas, mis tegevusluba nõuab," selgitas Advokaadibüroo Glimstedt energiaõiguse advokaat Moonika Kukke.

Konkurentsiamet tegi ettevõttele eile ettekirjutuse, et olenemata sellest, kas neil 1. jaanuaril tegevusluba on või mitte, peavad nad gaasivarustuse tagama.

"Ma olen täiesti veendunud ja kindel selles, et homme mitte midagi ei juhtu, kõikides kodudes, kõikidel tarbijatel on gaasivarustus olemas. Ja kui vastavalt seadusele toimub omanikevahetus, siis konkurentsiamet algatab koheselt menetluse tegevusloa väljastuseks. Aga see saab muidugi toimuda alles järgmisel aastal," rääkis konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Homme jõustub ka EG Võrguteenuse omanikfirma Võrguteenus Valdus põhikirja muudatus, millega võetakse firma omanikeringi kuuluvatelt energiatootjatelt ja -müüjatelt kontroll ettevõtte tegevuse üle, mis on aluseks ka tegevusloa saamisel.

Toimetaja: Liis VelskerKooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics