Harju maavalitsus ei kiitnud Kalasadama praegust detailplaneeringut heaks ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus algatas detailplaneeringu koostamise, millega ehitatakse Kalamaja asumis Patarei naabruses paiknevatele kinnistutele kuni seitse äriruumidega korterelamut.

Kalamaja merepoolse ala täisehitamises näevad kohalikud aga üldisemat probleemi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Magusatele kruntidele elamute ehitamine toob juurde märkimisväärselt uusi elanikke, kuid nende vastu võtmiseks vajalikku sotsiaalset taristut samas juurde ei looda.

Kahe hektari suurusele alale, kruntidele Küti 2 ja 4 plaanitakse ehitada kuni seitse äriruumidega kortermaja. Sinna maju ehitada plaaniv ettevõte Novira Capital on juba alustanud kortermajade ehitust ja müüki ka kõrvalkruntidel.

Arhitekt Toomas Paaver, kes on ühtlasi ka Telliskivi seltsi juhatuse liige leiab, et sealsetele tühjadele maatükkidele kokku planeeritakse elukohti enam kui 1000-le uuele elanikule, kuid neile vajalikku kodulähedast sotsiaalset taristut, näiteks puhkamisele ja haridusele suunatud maa-alasid sisuliselt ei planeerita või planeeritakse liiga vähe.

"Praeguse planeeringu järgi jääb pigem mulje, et roheala või kanti, kus päeval aega veeta, sinna ei jäägi," märkis ERR-i ajakirjanik.

"Jääb kindlasti. Selle pärast ei maksa muretseda, sest planeering tuleb läbi viia kooskõlas Kalamaja teemaplaneeringuga. Ma ei oleks nii skeptiline selles osas, et sinna midagi ilusat ei saa. Pigem vastupidi, tänane olukord on see, mis sinna täna ei sobi," lausus Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Kui vaadatagi kõiki Kalamaja merepoolse osa arendusi tervikuna, tuleb arvestada ka Kalasadama ja Kultuurikatla Aia planeeringuid, mille arendusprotsessid elanikele rõõmu ei tee.

"Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt on Kalasadama ala üks omanikest Pro Kapital esitanud linnale taotluse piirdeaia ehitamiseks, mis sulgeks juurdepääsu Kalaranda ehk mereäärse ala Kalaturu ja Patarei vahel.

"Me kindlasti oleme vastu, et seda ala ümbritseda. Samas, loomulikult tuleb arvestada seda, et täna on eravalduses oleva alaga tegemist ja omanikel võivad olla antud olukorras väga erinevad soovid seda kasutada," nentis abilinnapea Taavi Aas.

Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor kinnitab taotluse esitamist, kuid otsust, kas aed ka päriselt püsti pannakse, nad veel teinud ei ole. Remmelkoor viitab aia ehitamisel pigem vajadusele tagada sellel alal turvalisus.

Kalasadama detailplaneeringu kehtestamisel kiiret lahendust veel oodata ei ole. Harju maavalitsuse hinnangul ei ole sealne detailplaneering nõuetekohane, mistõttu seda enne puudujääkide parandamist ka kehtestada ei saa.

Toimetaja: Liis VelskerMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.