Harju maavalitsus ei kiitnud Kalasadama praegust detailplaneeringut heaks ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus algatas detailplaneeringu koostamise, millega ehitatakse Kalamaja asumis Patarei naabruses paiknevatele kinnistutele kuni seitse äriruumidega korterelamut.

Kalamaja merepoolse ala täisehitamises näevad kohalikud aga üldisemat probleemi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Magusatele kruntidele elamute ehitamine toob juurde märkimisväärselt uusi elanikke, kuid nende vastu võtmiseks vajalikku sotsiaalset taristut samas juurde ei looda.

Kahe hektari suurusele alale, kruntidele Küti 2 ja 4 plaanitakse ehitada kuni seitse äriruumidega kortermaja. Sinna maju ehitada plaaniv ettevõte Novira Capital on juba alustanud kortermajade ehitust ja müüki ka kõrvalkruntidel.

Arhitekt Toomas Paaver, kes on ühtlasi ka Telliskivi seltsi juhatuse liige leiab, et sealsetele tühjadele maatükkidele kokku planeeritakse elukohti enam kui 1000-le uuele elanikule, kuid neile vajalikku kodulähedast sotsiaalset taristut, näiteks puhkamisele ja haridusele suunatud maa-alasid sisuliselt ei planeerita või planeeritakse liiga vähe.

"Praeguse planeeringu järgi jääb pigem mulje, et roheala või kanti, kus päeval aega veeta, sinna ei jäägi," märkis ERR-i ajakirjanik.

"Jääb kindlasti. Selle pärast ei maksa muretseda, sest planeering tuleb läbi viia kooskõlas Kalamaja teemaplaneeringuga. Ma ei oleks nii skeptiline selles osas, et sinna midagi ilusat ei saa. Pigem vastupidi, tänane olukord on see, mis sinna täna ei sobi," lausus Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Kui vaadatagi kõiki Kalamaja merepoolse osa arendusi tervikuna, tuleb arvestada ka Kalasadama ja Kultuurikatla Aia planeeringuid, mille arendusprotsessid elanikele rõõmu ei tee.

"Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt on Kalasadama ala üks omanikest Pro Kapital esitanud linnale taotluse piirdeaia ehitamiseks, mis sulgeks juurdepääsu Kalaranda ehk mereäärse ala Kalaturu ja Patarei vahel.

"Me kindlasti oleme vastu, et seda ala ümbritseda. Samas, loomulikult tuleb arvestada seda, et täna on eravalduses oleva alaga tegemist ja omanikel võivad olla antud olukorras väga erinevad soovid seda kasutada," nentis abilinnapea Taavi Aas.

Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor kinnitab taotluse esitamist, kuid otsust, kas aed ka päriselt püsti pannakse, nad veel teinud ei ole. Remmelkoor viitab aia ehitamisel pigem vajadusele tagada sellel alal turvalisus.

Kalasadama detailplaneeringu kehtestamisel kiiret lahendust veel oodata ei ole. Harju maavalitsuse hinnangul ei ole sealne detailplaneering nõuetekohane, mistõttu seda enne puudujääkide parandamist ka kehtestada ei saa.

Toimetaja: Liis VelskerKaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics