Erakondade toetuse uuring tõotab senistele parlamendiparteidele lisa ({{commentsTotal}})

Erakondade toetuse uuringu kohaselt lubab valima minna igast viiest vastanust kolm ning umbes ühepalju toetajaid leidub tervelt neljal võimalikul valitsemispartnerite kooslusel, samas on toetajaid juurde võitnud nii Vabaerakond kui ka Konservatiivne Rahvaerakond.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, siis uuringu kohaselt hääletaks Reformierakonna poolt 25 protsenti, Keskerakonna poolt 22, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna poolt 18, Isamaa ja Res Publica Liidu poolt 15 protsenti vastanuist, selgub Postimehe tellitud ja TNS Emori tehtud uuringust.

Uuringu järgi saaks Vabaerakond kaheksa protsendi, Konservatiivne Rahvaerakond viie protsendi, Rohelised kahe protsendi ja Iseseisvuspartei ühe protsendi valijate toetuse.

Vabaerakonna detsembrikuine üheprotsendiline toetus on hüpanud kaheksale protsendile ja Konservatiivse Rahvaerakonna kahe protsendi toetus on tõusnud samuti valimiskünnisest üle ehk viiele protsendile.

Reformierakond säilitas esikoha, kuid kaotas enim toetajaid, toetus vähenes ka Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal, kuid Keskerakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu toetus jäi peaaegu muutumatuks.

Küsitlus viidi läbi 15.-21.jaanuarini ning kokku küsitleti 1609 valimisealist üle 18-aastast kodanikku, neist 446 kodudes ja 1163 interneti teel.

Toimetaja: Marek KuulEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.