Yana Toom korraldab euroraha eest enne valimisi Ida-Virumaal konverentsi ({{commentsTotal}})

Yana Toom
Yana Toom Autor: ERR

Enam kui 25 000 häälega europarlamenti pääsenud keskerakondlane Yana Toom on küsinud Euroopa liberaalide fraktsioonist ligi 30 000 eurot, et korraldada kolm nädalat enne valimisi oma valimispiirkonnas Narvas konverents, mis keskendub venekeelse vähemuse olukorrale ja julgeolekule.

Postimees kirjutab, et varem Eesti kestvuses kahtlevate avaldustega esinenud ja europarlamendis Ukrainat puudutava resolutsiooni vastu hääletanud Yana Toom on oma taotluses konverentsi eesmärgiks nimetanud vajadust kaardistada ja uurida olukorda euroliidu piiri ääres, kus elab peamiselt venekeelne vähemus.

Toom lubab organisaatorite nimel esitleda kaht «esmakordselt Euroopa Liidus tehtud uuringut nende inimeste olukorrast, kes elavad euroliidu piiri ääres» ning nende kahe uuringu maksumuseks on Toom märkinud kokku ligi 18 000 eurot, milles üks uuring pealkirjaga «Rahvuslik julgeolek idapiiril elava rahvastiku seas» maksab 4634 eurot ja teine uuring pealkirjaga «Poliitiline ja sotsiaalne situatsioon» läheb maksma 13 300 eurot.

Eurosaadik Yana Toom ütles, et uuringutest esimene saab konverentsiks valmis, teisega käib töö veel edasi ning kinnitas, et kõigil fraktsiooni liikmetel on õigus oma konverentside korraldamiseks raha küsida ja kindlasti ei ole tegemist valimisüritusega.

Toimetaja: Marek KuulEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.