Valimiste järel on oodata tööjõu maksukoormuse vähenemist ({{commentsTotal}})

Kui vaadata erakondade maksupoliitilisi lubadusi eelseisvateks valimisteks, võib öelda, et hoolimata tulevase koalitsiooni koosseisust on oodata tööjõu maksukoormuse vähenemist.

Tulumaksuvaba miinimumi lubavad tõsta kõik täisnimekirjaga parlamenti kandideerivad erakonnad, erinevus on vaid numbri suuruses. Reformierakond tõstaks selle 300-ni 2019. aastaks, IRL muudaks maksuvabaks 500 eurot kuni 846-eurose palga saajatele ning Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid seoksid selle suuruse astmelise tulumaksu skeemiga. Vabaerakond kasvataks maksuvaba miinimumi 500 euroni ja EKRE võrdustaks selle alampalgaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sotsiaalmaksu osas lubavad ettevõtete kulusid vähendada samuti kõik erakonnad. 33-protsendilise sotsiaalmaksu langetaks Reformierakond 2 protsendi võrra, IRL paneks sellele lae kolmekordse keskmise palga tasemel. EKRE ja Sotsiaaldemokraadid alandaksid sotsiaalmaksu piiratud töövõimega inimestele ning sotsiaaldemokraadid alandaksid seda ka väljaspool Harjumaad elavatele inimestele. Sotsiaalmaksu erandeid lubab ka Keskerakond, kuid ei täpsusta milliseid.

Praxise analüütik Magnus Piirits juhib tähelepanu, et sotsiaalmaksu langetamine on ühe ettevõtte jaoks aastas väike kokkuhoid, kuid kulu riigieelarvele märkimisväärne. Piirits teeb näite 1-protsendilise maksulangetusega.

"See tähendab ühele keskmisele ettevõttele, kus on seitse töötajat, seda, et ta hoiab aastas kokku 1000 eurot, mis ei ole niivõrd suur. Aga samas riigieelarves tähendab seda, et tulusid on umbes 70 miljonit vähem," selgitas Piirits.

Piirits lisab ka, et sotsiaalmaksu langetamise lubadustest ei saa aru, kas see tuleks ravi- või pensionikindlustuse arvelt.

Toimetaja: Sven RandlaidEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.