Tamsar: alampalgalubadusi ei tohiks jõuga ellu viia ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Eesti Tööandjate Keskliidu esimees Toomas Tamsar hoiatab erakondi tulevases valitsuses alampalgalubaduste jõuga ellu viimise eest. Tema sõnul võib see luua eeldused töötuseks.

Tamsar rääkis ERR-i uudisteportaalile, et Eesti tööandjad sõnastasid sügiseses Tööandjate Manifestis selgelt, et Eesti suurim hetkeprobleem on töötava inimese elujärg, ning tõid väikese raamatu jagu ettepanekuid, kuidas seda kestlikult saavutada, parandades samal ajal märgatavalt Eesti konkurentsivõimet.

"Otsustuskorras jõukaks hakkamist, mis on kõlavate alampalgaloosungite tegelik sisu, me manifestis ei puudutanud, kuna soovisime keskenduda tõsiseltvõetavatele ja sisulistele võimalustele parema elujärje ja konkurentsivõime saavutamiseks," meenutas ta.

"Eeskätt on kahju neist inimestest, kellele praegu kõlavad alampalga sõnumid suunatud on – praegu köetakse üles nende ootusi, mis hiljem ei täitu. Veelgi enam on kahju, kui uus koalitsioon peaks tõesti üritama majandusseadustest ümber minna ja oma alampalgalubadusi jõuga ellu viia – sellisel juhul ei liigu suur osa tänaseid madalapalgalisi mitte keskklassi, vaid töötute hulka," hoiatas Tamsar.

Toimetaja: Aleksander KrjukovEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.