Enamus suurematest erakondadest välistab koalitsiooni moodustamise Keskerakonnaga ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilves lubas Postimehes ilmunud intervjuus, et erakond, kes valimistel kõige rohkem hääli saab, saab ka ettepaneku valitsuse moodustamiseks. Ilves lisas, et erakonna asi on aga vaadata, kas hääled koalitsiooni moodustamiseks kokku tulevad.

Vabaerakonna peaministrikandidaat Andres Herkel ütles "Aktuaalsele kaamerale", et see ei pruugi tähendada, et võitja erakonna peaministrikandidaat saab ka valitsuse moodustamisega hakkama. "Kui see peaks olema Keskerakond, siis väga paljud on ju välistanud seda varianti," ütles Herkel.

1999. aastal kinnitasid enne valimisi koostöö Isamaaliit, Reformierakond ning Mõõdukad. President Lennart Meri ei teinud toona valitsuse moodustamise ettepanekut valimised võitnud Keskerakonnale. Isamaa ja Res Publica Liidu peaministrikandidaat Juhan Parts tõdeb, et rohkem pole valimiste eel taolisi liite moodustatud. "Milline saab olema töötav koalitsioon, seda saab ikkagi tõsiselt arutada ikkagi siis, kui valija on oma sõna öelnud. Valimistulemusel on palju sõnumeid."

Reformierakonna peaministrikandidaat Taavi Rõivas arvas, et valimised võitnud erakond suudab valituse moodustada. Reformierakonna ja Keskerakonna koostöö ta aga välistas. "Ma ühemõtteliselt välistan võimaluse, et Reformierakond minu juhtimisel osaleb koalitsioonis kus osaleb ka Keskerakond, mida Edgar Savisaar juhib. Meil on sedavõrd suur väärtustekonflikt."

"Ka kõige ilusamates unenägudes keegi ei kujuta ette, et Keskerakond saaks riigikogu valimistel absoluutse enamuse. Seni ei ole ükski erakond kinnitanud valmidust Edgar Savisaare valitsusse väiksemaks partneriks minna," rääkis sotsiaaldemokraatide peaministri kandidaat Sven Mikser.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) peaministrikandidaadi Martin Helme hinnangul ei pruugi Keskerakond saada koalitsiooni moodustamisega hakkama. "Mistõttu on suhteliselt riskivaba öelda, et ülesanne tehakse sellele, kes võidab valimised."

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles, et pärast valimisi on olukord teine ja erakonnad peavad hakkama mõtlema, millise erakonnaga koos oleks võimalik oma lubadusi ellu viia. "See on väga huvitav, kui sotsid jätkavad koos reformiga, kuigi reform on öelnud, et nemad astmelisest tulumaksust midagi teada ja kõigil parteidel on selliseid probleeme. Mina ei pööra praegu sellele üldse tähelepanu, kellega keegi teeb koostööd või ei tee."

Toimetaja: Marju HimmaNahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.