Uuringu kohaselt pääseb riigikokku kuus erakonda ({{commentsTotal}})

Erakondade reitingu küsitluse kohaselt pääseb pärast valimisi riigikokku kuus erakonda, neist võrdseima tulemuse teevad Reormierakond ja Keskerakond.

TNS Emori läbiviidud uuringu tulemuste kohaselt toetab Reformierakonda 23 protsenti valijatest ehk kaks protsenti vähem, kui jaanuaris ning Keskerakonna toetus püsib sama, mis jaanuaris ehk 22 protsenti, vahendas Postimees.

Võrreldes eelmise kuuga on kasvanud ka sotsiaaldemokraatide toetus, keda pooldab 20 protsenti hääleõiguslikest valijatest ning Isamaa ja Res Publica Liitu toetab 14 protsenti valijatest.

Uuringu kohaselt ületaks valimiskünnise ka Vabaerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kes on oma seisu jaanuariga võrreldes parandanud ja mõlemat parteid toetab 9 protsenti valijatest.

Emori uuringu kohaselt aga jäävad allapoole valimiskünnist Eestimaa Rohelised (2%), Rahva Ühtsuse Erakond (1%), Iseseisvuspartei (0%) ja Vasakpartei (0%).

Tõenäoline valimisaktiivsus on ligi 67 protsenti ning suurim on see Tallinnas, kõrgema hariduse ja sissetuleku rühmas ning ka vanema-ealiste seas.

Toimetaja: Marek KuulEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.